Із настанням теплої погоди збільшується число рибалок та любителів відпочити на природі. Втім, на берегах Дністра часто можна натрапити на засмічені території і заплави. пише ІА АСС. Люди викидають і вивозять непотріб цілими причепами.
Днями Держагентство рибного господарства у Чернівецькій області провело поблизу села Анадоли (колишнього Хотинського району) акцію з прибирання берегів. Залучили і місцевих активістів.
«Їхали ми якось з братом і побачили: телевізор валяється, ДВД, табуретки всілякі. Навіть нема як зайти у воду, щоб покупатись, наприклад. Там багато пляшок, відчуваєш ногами. Боїшся, що щось заб’єш у ногу», - розповідає 16-річний місцевий мешканець Максим Івах.
Щороку перед тим, як із друзями відкрити сезон пікніків та купання, хлопець запасається сміттєвими мішками і прибирає берегову лінію.
Наші новини є у Facebook
«В одному місці можна зібрати аж 30 мішків сміття. Це на одній території. Наприклад, зараз зберемо, наприкінці літа знову буде… і так круглий рік», - додає місцевий активіст Сергій Івах.
Іхтіологічний заказник Дарабанське плесо - особливе екологічне місце. Це найбільше нерестовище в області. Зараз саме розпочався сезон нересту, й ікру тут відкладають різні види риб, - розповідають фахівці.
«Ці пляшки, цей шум і брязкіт від сміття відлякують звідси риб. І вони не можуть природно у нормальному спокійному стані розвиватись. І це впливає на продуктивність нересту. Засмічена вода – найбільший ворог для екології», - каже Ігор Панівський, керівник відділу іхтіології та регулювання рибальства Держагентства рибного господарства у Чернівецькій області.
Мізерні штрафи – до 170 гривень не стримують людей. Поки одні прибирають, інші - продовжують смітити.
Читати: Червонокнижні стерлядь, веризуб та марена: чернівецькі біологи вирощують унікальні види риб (ВІДЕО)
«Є така категорія людей, кострі говорять: ми приїхали на це місце, і тут сміття було. Ми свої пакети тут залишили теж. Частина сміття потрапляє у води ще на Івано-Франківщині і приносить аж сюди. Також коли річка підіймається, «забирає» сміття з берегів». Та через невеликі штрафи повністю ліквідувати стихійні сміттєзвалища вкрай важко», - зазначила Вікторія Устименко, керівник Управління Держагентства рибного господарства у Чернівецькій області.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами