В Чернівцях урочисто відкрили пам'ятні дошки видатному вченому, юристу, науковцю, засновнику соціологічної школи права, декану юридичного факультету (1901), ректору Чернівецького університету (1906-1907) – Євгену Ерліху.
Виготовив дошки відомий чернівецький художник Олег Любківський у стилі віденської сецесії за сприяння професора з Цюріха, який вивчає праці Євгена Ерліха.
Самі дошки розмістили на будинку, де жив Євген Ерліх, за адресою вул. Горького, 20 та на корпусі юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою вул. Університетська, 19
Виглядають дошки для нас незвично. Адже - білі. Олег Любківський пояснив, він стомився від траурного вигляду пам'ятних дощок, тому вирішив зробити їх світлими.
Євген Ерліх (нар. 14 вересня 1862, Чернівці — пом. 2 травня 1922, Відень, Австрія) — всесвітньо відомий науковець-юрист, педагог, ректор Чернівецького університету. Навчався у Львівському та Віденському університеті.
З 1896 року Є. Ерліх жив у Чернівцях і працював у тодішньому університеті імені Франца Йосифа позаштатним, пізніше штатним професором, посідаючи з 1901 року посаду декана юридичного факультету, а в 1906–1907 навчальному році — ректора, і, за посадою, депутата місцевого парламенту.
Євген Ерліх був визначним ученим-юристом. Майже всі його роботи (особливо "Основи соціології права") були неодноразово перевидані багатьма мовами: англійською, французькою, японською та ін. Світове визнання серед теоретиків права Є. Ерліх отримав як один із засновників так званої соціології права, особливо з того часу, коли він створив у Чернівецькому університеті свої семінари "живого права" для дослідження правової діяльності і почав викладати свої соціологічно-правові погляди в друкованих роботах.
Є. Ерліх володів багатьма мовами: англійською, датською, іспанською, італійською, німецькою, норвезькою, польською, російською, румунською, сербською, угорською, французькою, хорватською, більшістю із них писав свої наукові роботи.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами