Спектр застосування авіаційної техніки дуже широкий: це і рятувальні операції, і пошукові дії, і доставлення прикордонних нарядів туди, де це необхідно «тут і зараз», розповіли журналістам МА АСС у Чернівецькому прикордонному загоні. Та основним напрямком діяльності прикордонної авіації залишається моніторинг державного кордону.
На ділянці відповідальності Чернівецького прикордонного загону пілотована авіація застосовується щоденно, як вдень, так і вночі. Тут льотчики використовують легкі патрульні вертольоти типу Airbus H-125.
У ході роботи в режимі онлайн прикордонним підрозділам постійно передається інформація про виявлення осіб та транспортних засобів поблизу державного рубежу, ознак підготовки до незаконного перетину та безпосереднього порушення кордону. Це суттєво полегшує та пришвидшує припинення різного роду порушень, адже пошук і виявлення протиправних елементів потребує багато часу і зусиль, кажуть прикордонники.
Наші новини є у Facebook
Це стає можливим в тому числі завдяки наявності на озброєнні авіаторів-прикордонників сучасних камер системи FLIR. Завдяки їм оператори мають можливість під час польоту бачити об’єкти на відстані кількох кілометрів, залишаючись непомітними для порушників. Також, ці системи мають і тепловізійні камери, здатні розпізнавати людину в нічний час. Крім цього, всі виявлені об’єкти фіксуються на фото або відео.
Додатково пілоти здійснюють патрулювання тилових ділянок контрольованих прикордонних районів, виявляють місця незаконної вирубки дерев, лісові пожежі та інші порушення або надзвичайні ситуації.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами