Вздовж вулиці Ольги Кобилянської працювали у автентичних строях етнографи-колекціонери-вишивальниці, які цікаво й пізнавально розповідали про вишиті сорочки різних куточків України.
На вулиці О.Кобилянської представлено шість етнорегіонів. Вишиваному одягу понад сотню років, кажуть вишивальниці. Спершу вони виконали перед чернівчанами та гостями міста давню веснянку, а організатори Дня вишиванки розповіли, що із кожним роком все більше українців в різних куточках світу приєднуються до відзначення Дня вишиванки.
Леся Воронюк, співорганізатор «Дня вишиванки»: Торік ми нарахували понад 60 країн, де підтримали День вишиванки. Цього року географія свята розшириться. Там, де є українці, там є свято Дня вишиванки.
Олена Дідик, вишивальниця із Києва розповіла про давній одяг, який репрезентує Луганщину: Це стрій з Луганщини, автентичне вбрання. Ми звикли, що зазвичай строї наші із Західної України чи Полтавщини. Для нас Луганщина, Донеччина – це біла пляма. А як виявляється, там культура була , культура носіння і такого українського вбрання, вона дуже цікава, дуже пишна.
Вас зацікавить: Нардепи з Буковини прийшли у парламент у вишиванках
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами