Нещасний випадок у лісі на Буковині: чоловіка вбило сухе дерево
17 листопада об 11:30 правоохоронцям надійшло повідомлення про те, що в селі Спаська, в одному з кварталів Сторожинецького лісництва, виявили тіло 53-річного чоловіка.
Попередньо стало відомо, що знайшли тіло місцевого жителя. Правоохоронці встановили, що на чоловіка впав стовбур сухостійного дерева - від отриманих травм буковинець помер.
Відомості про даний факт поліцейські внесли до єдиного реєстру досудових розслідувань за правовою кваліфікацією ст. 115 Кримінального кодексу України, з додатковою відміткою «нещасний випадок». Наразі правоохоронці з’ясовують всі обставини події.
Застарілою технікою засніженими дорогами: як «МіськШЕП» готується до зими
До 24 листопада посипальна та снігозбиральна техніка МКП «МіськШЕП» повинна бути готова до роботи взимку. Наразі на підприємстві запевняють, що встигнуть завершити усі відповідні процеси. Чернівецькі вулиці цієї зими посипатимуть та прибиратимуть з них сніг 27 одиниць техніки. Про це кореспонденту Медіа агентства АСС розповів Володимир Урсулян, директор МКП «МіськШЕП».
Окрім техніки, за словами керівника, підприємство має й достатньо відповідних матеріалів – пісок, сіль, суміші.
«Під час цієї зими у нас буде використовуватися 27 одиниць техніки, з них 14 – це посилальна. Щодо снігозбиральної техніки, то у «МіськШЕП» є екскаватори та самоскиди. Зараз вирішуємо, куди викидати сніг з Чернівців. Ми маємо власну територію, але водночас шукаємо ще місце. Підприємство наразі в активній фазі підготовки техніки до робочого стану. Техніка фізично застаріла, але наші працівники професійні, тому сповідаємося, що все буде добре, - каже Володимир Урсулян. - Що стосується матеріалів, то на зиму ми маємо 2 тис. тонн суміші (пісок та сіль), 3 600 т піску, 2 100 т солі, ще 400 тонн – в процесі доставки».
Як додав Володимир Урсулян, пісок, який зараз є на підприємстві, це минулорічний залишок. Проте «МіськШЕП» провів тендерні процедури на закупівлю додаткового посипкового матеріалу.
«Ми зі спеціалістами прорахували, що раніше закуповували в межах 7 тис. тонн, а використовували лише 4-4,5. Якщо ж у нас на залишку є 3 600 т піску і 2 000 т суміші, то ми визначили, що немає змісту зараз докуповувати. Щоб підстрахуватися, ми відіграли тендер на наступний рік. Наразі використаємо цей матеріал, а якщо буде необхідність, то доберемо. Щодо цін. Якщо минулого року вони були в межах 450 грн/т, то зараз ми провели тендер на приблизно 340-350 грн за тону», - розповів директор МКП «МіськШЕП».
Попри застарілу техніку, за словами заступника міського голови Василя Зазуляка, у Чернівцях взимку мають прибиратися не тільки дороги, яким їде громадський транспорт, а й ті, які взагалі не прибиралися.
«Ми готуємося до будь-яких викликів цієї зими, бо прекрасно розуміємо, що будуть снігопади. Ми оглянули техніку, вона, в принципі, на ходу. Але значна частина техніки, м’яко кажучи, фізично застаріла. Тому основне наше завдання – оновити наявний парк. Тут працює техніка 70-х років, вона - достатньо неефективна, затратна і не може виконувати в повному обсязі необхідних завдань взимку. Сподіваюсь, що впродовж декількох років нам вдасться оновити техніку підприємства», - повідомив чиновник.
Вже з 25 листопада, в залежності від погоди, МКП «МіськШЕП» може перейти на цілодобовий режим роботи. Відтак, до 24 листопада відповідна техніка, за словами керівника підприємства, має бути готова до виконання завдань.
У Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука стартував кінофестиваль «Дні Вишеградського Кіно». Він триватиме з 18 по 21 листопада, за цей час покажуть 9 фільмів.
«Дні Вишеградського Кіно» — це покази сучасних фільмів з регіону Вишеградської Групи — союзу чотирьох центральноєвропейських країн: Польщі, Чехії, Угорщини та Словаччини. Проєкт фінансує Міжнародний Вишеградський Фонд, а також уряди цих країн, з української сторони партнером став фестиваль «Молодість».
Минулого року Буковинська кінокомісія подала пропозицію стати майданчиком для проведення саме у Чернівцях фестивалю «Дні Вишеградського Кіно». Тож фестиваль вперше стартував у Чернівцях, і вперше в Україні його проведуть ще десь, окрім Києва.
«Чернівцям не соромно приймати такий кінофестиваль. Ми маємо Культурно-мистецький центр, який технічно, фізично та естетично готовий приймати європейське кіно, режисерів та гостей. На жаль, через карантинні обмеження до нас не змогли приїхати режисери та гості з країн. Можливо, ми не зупинимося у цьому році і будемо намагатися щороку проводити цей фестиваль, тоді дочекаємося, щоб приїхали представники акторів, режисерів», - розповів Голова ради Буковинської кінокомісії Владислав Севрюков.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами