У дописі Андрія Шалєєва, депутата чернівецької міської ради VI скликання, йдеться: «Нічого наших людей не вчить... Ні повені, ні загибель екології... Будуть робити все заради наживи...».
Фото зроблені у неділю, 5 липня, біля села Лопушна Вижницького району.
«Я часто їжджу відпочивати у Карпати. Тепер був у парку парку «Вижницький». Раніше не було вирубок. Бо ж парк створено для чого?.. Аби зберегти флору та фауну. А тепер там не прикрито рубають. Купа лісу, букові породи валяються вздовж дороги. Стоять лісовози, які чекають ночі, певне, аби везти, - розповідає Дмитро Шведик, турист, активіст. - Можете хто завгодно поїхати і побачити – заїжджаєте у село Лопушна, через Стебник, і вся ліва сторона вирубана повністю. Вони вже навіть не ховаються. Рубають у національному парку. Не знаю, що там з документами, але масштаби просто катастрофічні. Вже не тихенько десь, а відкрито - у пару. Це не санітарна чистка, а масова вирубка. Нищівна».
ІА АСС вдалося з`ясувати, що у Лопушній постійним користувачем на ділянці парку є Берегометське лісомисливське господарство. Керівнику Руслану Максимчуку навіть надіслали світлини з допису на Фейсбуці.
«Після того, як ви мені надіслали фото, уже там машину вилучила Нацполіція, розвантажили у нас на складі. Ведеться слідство. Саме це авто, яке на фото, затримано Нацполіцією. Її вивантажують. Спеціалісти визначають сорти, кубатуру, - коментує Руслан Максимчук, директор ДП «Берегометське ЛМГ. – Важилво, що це не з території лісгоспу. Це не наша машина, деревина і територія - не наші. Відреагувала лісова охорона і поліція. Пишуть протокол. Дякую вам та небайдужим за інформацію. Я раніше нічого не знав, бо це не територія господарства».
Читайте ще: Майже два десятки вагонів з лісом: на Буковині обговорюють потяг, який їхав заповнений деревиною
ІА АСС також зв’язалося з керівництвом НПП «Вижницький». Там прокоментували, що зараз будь-яка вирубка – незаконна. І такі факти – це справа рук браконьєрів.
«Я наразі з`ясовую цю ситуацію, відповідальні посадові особи пишуть мені пояснення. Тому інформацію, підтверджену ними, надам найближчим часом. Що можу сказати: санітарно-оздоровчі заходи у нас закінчилися 31 березня 2020 року. Тобто зараз може бути тільки реалізація з нижніх складів, - говорить Віталій Стратій, в. о. директора НПП «Вижницький». - Вирубка у парку зараз можлива лише у форматі санітарно-оздоровчих заходів. Рубок головного користування не передбачено законодавством. Фактично, зараз ми рубки всі закінчили ще до дощів. Інших дозволів нема. Якщо ж зараз вивозимо, то значить це ще зрубано було раніше, коли ми мали на це право. А зараз, якщо хтось щось рубає на території парку, це незаконно. Це – браконьєри».
Отримуйте новини в Telegram
За офіційною інформацією лісівників, попит впав, нема куди збувати напиляне дерево.
Ростислав Бузило, прессекретар ЧОУЛМГ:
«Всі підприємтва області лісової галузі реалізують рубки законно. Відповідно до вимог та лімітів. Нам нема сенсу незаконно проводити рубки. Бо ліміти у нас вищі, тобто ми можемо законно ще більше вирубувати деревини – і не порушуватимемо нічого. А по факту, ми вирубуємо менше, оскільки нема ринку збуту - тому і заготівлею деревини нема сенсу займатись понаднормово. Тим паче, незаконно. Інколи факти із контрабандистами, щоправда, трапляються. Таке було у Хотинському лісгоспі, а раніше - у Вижницькому, Сторожинецькому».
Автор: Анатолій Никифоряк, ІА АСС
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами