Пам`ятний знак в`язням чернівецького гетто встановили на вулиці Сагайдачного, 22 (а). Меморіал у вигляді шестикутної зірки спроектував архітектор Віктор Ткач.
До створення меморіалу йшли довго, розповів журналістам ІА АСС ініціатор проекту голова благодійної організації "Мірьям" Ілля Хочь. Він подякував усім за підтримку у зведенні меморіалу, який стане місцем паломництва на згадку про страшні події 1941 року. Крім меморіального комплексу на Сагайдачного, 22(а), на Буковині ще планують створити музей Голокосту.
Читайте також: 2-16 жовтня — у Чернівцях виставка настінних розписів синагог Буковини.
На відкритті були присутні представники Посольства Ізраїлю в Україні, Генеральний Консул Румунії в Чернівцях Елеонора Молдован, представники єврейських організацій, місцевої влади, депутати міської ради, головний рабин області.
Чернівецькі учні читали вірші Пауля Целана, а головний рабин області Ноах Кофманський трубив у шофар і читав поминальні молитви.
Ілля Хочь, Голова Чернівецької благодійної громади «Мірьям»: На цьому місці було єврейське гетто, у ці дні – 8-9 жовтня було встановлено гетто. Сюди зігнали євреїв з усієї області. Це, за деякими даними, від 50-ти до 80-ти тисяч, і потім йшов трагічний шлях до залізничного вокзалу, звідки їх повезли у Трансністрію. Звідки не повернулось дуже багато євреїв, мій дід не повернувся з концтабору. І сьогодні це вшанування тих всіх 6-ти мільйонів, які загинули під час Голокосту. І враховуючи, що у державі йде полеміка – і стосовно ОУН-УПА, я би пропонував перевернути ту сумну сторінку, протягнути руку дружби, крокувати вперед. Лише так.
Генадій Поліщук, радник Посольства держави Ізраїль в Україні: Мы здесь, чтобы помнить. Не только об убиенных евреях города Черновиц. О той великой трагедии всего мира, когда одна раса считает себя более высокой над другой и имеет право уничтожать других людей только за етническое происхождение.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами