Іван Димка, керуючий справами райдержадміністрації розповів журналістам Інформаційного агентства АСС, що співпраця розпочалася із підписання угоди з громадою Гайденрот.
"Німецька сторона подала проект про співпрацю з українськими громадами. Українська сторона відвідала Німеччину, де ознайомилася з використанням альтернативної енергетики. Енергія сонця, вітряки тощо. Нам цікавий досвід Німеччини, бо сьогодні досить гостро постає питання економії опалення. Зараз основна проблема - зменшити витрати на енергопостачання. Першим ділом громадам потрібно проводити заходи для зменшення витрат. А зекономлені кошти використовувати на інші потреби" - запевнив Іван Димка.
Читати ще: Як зміняться тарифи на електроенергію для населення впродовж року
У проекті закладені кошти лише на обмін досвідом, але й на відвідини сторін одне одної та ознайомлення із використанням альтернативних джерел енергопостачання.
Проект закінчується в кінці 2018 року. У грудні буде заключна поїздка до Німеччини
Фольген Тіфенбах, бургомістер Гінденбурга зауважив, що ще 15 років тому вони розпочали мову про перехід на використання альтернативних джерел енергії.
"Плануємо повністю перейти на відновлювальну енергетику. В основному в нас функціонує вітрова енергія. Маленька громада, 80 тисяч людей, наважилася вкласти гроші у відновлювальну енергію. У планах отримати 150 млн євро прибутку щорічно. Це дозволить населенню значно зменшити ціни на енергію".
У 2002 році у Німеччині опитали населення, чи хочуть мати вітрові електроенергію, каже Удо Ціндель, керівник вінд-парку Гінденбурга, і 80% висловились за.
"У 2008 році ми почали будувати вітрові станції. У 2014 році запустили першу установку. Перевага є у виробленні електроенергії саме місцевому населенню. Гроші залишаються на місці. Для 22 установок використали 58 млн євро. Економія 60 тисяч тонн викидів вуглецю в повітря".
У Заставні також є можливість організувати відновлювальну енергію, каже Віктор Гищук, голова ГО "Альтернатива Є".
"У нас є достатньо потужностей, щоб впровадити альтернативну енергетику. Залишилося лише достукатися до свідомості людей. І мешканців, і влади, і підприємців" - підсумував Віктор Гищук.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами