Це дозволить залучати в Чернівецьку область ще більше коштів для розвитку, долучатися до різноманітних програм ЄС, пояснив журналістам Інформаційного агентства АСС, один з авторів змін до до деяких Законів України щодо транскордонного співробітництва, народний депутат з Буковини, Григорій Тіміш.
"Прийняття цього Закону - це перемога в першу чергу всієї України та прикордонних з ЄС громад, інституційна і правова спроможність яких від сьогодні зростатиме, а також з’являться нові можливості для співпраці.
Що ми розробили і за що ми проголосували? Правовим наслідком прийняття цього проекту закону є створення законодавчих підстав для створення та діяльності об’єднань єврорегіонального співробітництва та європейських об’єднань територіального співробітництва. Таким чином, Україна імплементує Протокол N 3 до Європейської рамкової конвенції про транскордонне співробітництво між територіальними общинами або властями стосовно об'єднань єврорегіонального співробітництва. Також правовий наслідок полягатиме у створенні правової бази для забезпечення співфінансування проектів транскордонного співробітництва Українською стороною.
Очікуваним соціально-економічним наслідком прийняття цього проекту закону є уможливлення діяльності нових організаційно-правових форм транскордонного співробітництва, що сприятиме пожвавленню у цій сфері та матиме позитивний економічний і соціальний ефект для прикордонних територій. Також забезпечення належного співфінансування Українською стороною проектів транскордонного співробітництва допоможе реалізувати більшу кількість проектів, що також позитивно вплине на економічний і соціальний розвиток прикордонних територій" - розповів Григорій Тіміш.
Читати ще: Впливовий АССпект: Як об`єднаним громадам досягнути фінансової незалежності
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами