Після року безголів'я, область нарешті отримала нового голову ОДА, а майже всі силові структури області змінили керівників. Крім того, у своє крісло повернувся і Чернівецький міський голова, який трохи менше року був позбавлений своїх повноважень.
ІА АСС підготувала добірку про те, як відбувалися головні кадрові призначення у 2019 році.
Новий голова Чернівецької ОДА
Наприкінці листопаді 2018 року Чернівецька область залишилась без голови ОДА. Тоді президент звільнив з посади Олександра Фищука. Практично увесь рік областю керував в.о. голови Чернівецької ОДА. Навіть після зміни керівництва країни, новий президент не поспішав із призначенням керівника Буковини. Лише через рік безголів'я, у Чернівці представляти нового голову ОДА приїхав перший заступник Офісу Президента Сергій Трофімов. Новим очільником області став уже колишній почесний консул Австрії, науковець Сергій Осачук.
"Взаємодія заради прориву - нове гасло нашого регіону. Ми сформуємо ефективну команду. Кожного, хто створить 100 робочих місць будемо нагороджувати крайовими відзнаками, а кожного, хто створить 1000 робочих місць, буду пропонувати Президенту відзначити державними нагородами. Всі корупційні схеми залишаться у минулому. Серед численних привітань були такі, що вітали і співчували, але не потрібно співчувати. Бо ми віримо у процвітаючу країну," - виступив з промовою Сергій Осачук
Повернення Каспрука.
З серпня 2018 року тягнувся судовий процес відстороненого від виконання службових обов'язків мера Чернівців Олексія Каспрука проти міської ради. А у квітні 2019 Чернівецький окружний адміністративний суд прийняв рішення поновити міського голову на посаді та виплатити йому за вимушені прогули майже 300 тисяч гривень. Пізніше і мер міста, і його опоненти подали апеляцію на рішення суду. Проте, апеляційний суд залишив вирок суду першої інстанції у силі.
"Я не думаю, що у міського голови рік може бути легким, але 2019-й був достатньо складним. В суді вдалося довести, що незалежно від прізвища міського голови, чи це Каспрук, чи Федорук, чи якесь інше прізвище, а чернівчани можуть бути позбавлені вибору тільки власним голосуванням. Не довіряєте міському голові, значить можете його зняти, а не депутати, які з корисливих мотивів можуть забрати міського голову, котрий «не домовляється» з ними, а іншими словами, не допомагає їм вирішувати їхні "шкурняки", - розповів у програмі Суть Речей на Радіо 10 Олексій Каспрук, чернівецький міський голова.
СБУ, прокуратура та прикордонники - з новими керівниками.
Після виборів президента і парламенту почалися зміни по вертикалі силових відомств. У Чернівецькій області єдиним керівником силового блоку, який залишився при своїй посаді став головний поліціянт області Анатолій Дмитрієв. Поступово змінили керівництво місцевих прикордонників, СБУ, та прокуратури, а в митниці змінили цілу структуру.
Так, у липні колективу Чернівецького прикордонного загону представили нового начальника, яким став Сергій Марцінкевич.
А вже у вересні Президент України своїм указом призначив керівника СБУ в Чернівецькій області. Ним став чиновник із Житомирщини Віталій Монастирецький.
Останнім із силовиків призначили головного прокурора області. Ним став заступник попереднього керівника Адріан Дутковський. Його у Чернівцях представляв заступник генпрокурора, головний військовий прокурор країни Віктор Чумак.
"Ми не маємо права підвести керівництво держави, працівників прокуратури і звичайних громадян. Прошу ЗМІ об'єктивно висвітлювати діяльність органів прокуратури. Будемо розслідувати все, що є в нашій компетентності. В пріоритеті також розслідування можливих порушень на митниці", - сказав Адріан Дутковський під час свого представлення.
Суттєві зміни чекали і на митниці. Після критики від президента, керівник Чернівецької митниці Микола Салагор пішов на лікарняний. А для оголошення про ліквідацію Чернівецької та створення нової Буковинської митниці до Чернівців приїжджали Прем'єр-міністр Олексій Гончарук та головний митник країни Максим Нефьодов.
"На Чернівецькій митниці звітують про дуже дріб`язкові затримання, як от 20 пар взуття чи джинси. У вас є 5 тижнів, щоб почати працювати і змінити ситуацію. Якщо ситуація не зміниться, будуть серйозні звільнення. Тільки ті, хто покаже справжню, а не показову роботу з контрабандистами, перейде працювати до нової реформованої митниці", - сказав Максим Нефьодов.
Нова Буковинська митниця запрацювала з 8 грудня, а очолив її Ілля Самушко. Щоправда, пізніше з'явилася неперевірена інформація про майбутнє призначення керівником реформованої митниці Ігоря Добровольського, який у свій час був першим заступником попереднього керівника митниці Миколи Салагора. Ігор Добровольсикй став головою комісії з реорганізації Чернівецької митниці ДФС, через що активісти навіть блокували роботу нової митниці і проти них відкривали кримінальне провадження.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами