У Києві на вулиці жінка зупинила поліцейський автомобіль і повідомила, що стала жертвою шахраїв, пише expres.ua.
Виявилося, біля спермаркету її перестрів молодик, який запропонував придбати побутову техніку за акційними цінами. Показав бланк та листівки з назвами відомих фірм. У розмову втрутився якийсь перехожий (як потім виявилося, спільник молодика), який радісно розповів, що щойно скористався акцією й дуже нею задоволений.
Старша жінка врешті-решт спокусилася, а що не мала при собі потрібної суми, то молодик запропонував піти до неї додому й на місці оформити всі документи. Гроші на техніку поклали у спеціальний конверт разом із заповненою анкетою. Конверт згодом можна можна буде обміняти на акційні талони й за ними отримати омріяний товар.
Ніби нічого підозрілого, адже гроші ніхто одразу не забирав. Але коли після того, як "менеджер" пішов, жінка зазирнула в конверт, то виявилося, що замість справжніх гршей там лежать сувенірні. Аферист вправно підмінив купюри.
"Зловмисників затримали, -- повівдомив Микола Жукович, речник ГУ НП у Київській області. -- На рахунку аферистів не один такий злочин. Потерпілі -- переважно люди похилого віку. У затриманих вилучили рекламні листівки та гроші".
Від пройдисвітів потерпів й інший покупець. Оголошення про продаж автомобіля 24-річний мешканець Дубного знайшов в інтернеті. Псевдопродавець правив за іномарку "Opel Vectra" 1200 доларів. Проте, оскільки машина перебуває нібито в Польщі, попросив завдаток. Довірливий чоловік переказав на вказаний рахунок 7,5 тисячі гривень. Щоправда, омріяної іномарки так і не дочекався, адже продавець накивав п’ятами.
"За фактом шахрайства проводиться досудове розслідування, -- каже Володимир Голубош, начальник Дубенського відділу поліції. -- Перед тим як здійснювати будь-які фінансові операції, потрібно з’ясувати, кому переказуєте гроші. Обов’язково зустріньтеся з цією особою, попросіть показати документи, візьміть розписку про отримання коштів. Адже подекуди йдеться про чималі суми. Заради таких домовленостей не буде зайвим підстрахувати себе. Не дозволяйте аферистам себе ошукати. Таким чином збережете спокій та гроші".
Буковинська поліція звертається до кожного. Якщо Вам телефонують невідомі особи з невідомих номерів, представляючись вашими рідними, та просять чи вимагають перерахувати кошти, в жодному разі не робіть цього. Одразу ж зателефонуйте рідним, переконайтеся, що з ними все гаразд. А якщо вони на зв'язок не виходять – телефонуйте на 102.
Не потрапляйте на гачок шахраїв. Це саме стосується і купівлі чи продажу товарів через мережу Інтернет. Користуйтеся лише перевіреними веб-ресурсами і оплачуйте покупки лише після їх отримання, пише cv.npu.gov.ua.
Читати ще: Інтернет-шахраї з Чернівців обдурили 36 жителів з 20-ти областей України
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами