Паспорт громадянина України у формі картки з електронним безконтактним носієм обіцяли масово видавати вже з 1 жовтня 2016 року, але реформа гальмується.
Досі отримати картку-паспорт не так просто. Фахівці пояснюють, все в рамках закону: передбачено місячний строк на приведення у відповідність до нього нормативно-правових актів, та міграційною службою вже підготовлено необхідні проекти постанов Кабінету Міністрів України і найближчим часом вони будуть розглянуті Урядом. Очікується, що після ухвалення цих актів паспорт-картку зможуть також отримати громадяни замість вклеювання фотокарток до паспорта при досягненні 25- та 45- річного віку, у випадках зміни прізвища, а також замість втрачених або зіпсованих документів.
Вам буде цікаво: Біометричні паспорти можуть подешевшати
Міграційна служба звітує, що вже проведено через систему Прозорро тендер на закупівлю обладнання для забезпечення всіх територіальних підрозділів можливістю оформлювати нові документи. Обладнання буде встановлено у всіх підрозділах міграційної служби до кінця поточного року. Проведено масштабну роботу з інформування всіх зацікавлених відомств, які працюють з документами громадян – Укрпошта, Укрзалізниця, банківська сфера, Нацполіція тощо.
Нагадаємо, "Пластикові" паспорти чернівчани отримуватимуть лише в одному місці: на вул. Руській, 248 М
Відповідно до змін у законодавстві заяву на оформлення паспорта-картки, а також закордонного паспорта, після ухвалення цих актів можна буде подати також і у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). Міграційна служба проводить навчання з працівниками тих ЦНАП, які закупили необхідне обладнання та забезпечені каналами зв’язку.
Але затримка в часі - це не найбільша проблема. Власники нових паспортів-карток стикаються з більш серйозними незручностями. Бо вони мусять носити з собою купу паперових копій. Адже у публічних установах рідерів ще немає, які можуть зчитати інформацію з паспорта-картки.
Нові паспорти також не визнає Білорусь. Туди з ID-карткою не пропустять.
Державна міграційна служба України нагадує, що процес заміни паспортів-книжечок на нові паспорти-картки відбуватиметься протягом щонайменше 4 років. Документи, видані раніше громадянам і надалі зберігатимуть чинність, отже, заспокоюють у міграційній службі, поспішати із заміною документів не варто.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами