Що подивитися в Чернівцях за один день, аби переконатися, що це місто не дарма має славу українського Відня або Парижа? Цей маршрут поєднує різноманітність архітектурних пам’яток і паркових зон. Так ви не лише побачите «туристичне місто», але й затишні зелені терени, де живуть натхнення і життєва наснага… Тож ласкаво просимо до Чернівців!
Джерело фото: mapio.net.
Побачити Чернівці за один день? Це справді можливо? Так, якщо це лише перше побачення – або привід закохатися з першого погляду. Місто надзвичайно еклектичне: воно поєднує різні стилі, епохи, традиції. Цим, ймовірно, Буковина так приваблює українських мандрівників і туристів зі всього світу. Можна обрати туристичний тур Чернівцями, можна вирушити у подорож самостійно. Отримане задоволення так чи інакше перевищить ваші витрати :)
Маршрут визначними місцями Чернівців за 1 день
Цей маршрут одразу вимальовується як архітектурно-парковий: під стать всьому місту, де велич пам’яток вдало поєднана з численними зеленими зонами. З одного з найкрасивіших в Україні вокзалів ми помандруємо до парку ім. Федьковича, аби потім торкнутися історичної резиденції Буковинських митрополитів – а тепер університетських стін.
Автор фото: Смірнова Оля.
Далі карта маршруту веде у центр міста, до Театральної площі й міської ратуші. «Факультативні» зупинки біля пам’яток архітектури будуть цікаві туристам, закоханим у європейське зодчество. Що можна подивитися за день ще? Наприклад, центральний парк, ботанічний сад та вечірню вулицю Кобилянської. Лишився час, змінюються обставини або погода? Тоді моделюйте маршрут на свій смак, адже існує ще безліч можливостей побачити головні пам’ятки міста.
Джерело фото: tcb.vn.ua.
Дорогою вам зустрінеться багато оригінальних кав’ярень і ресторанів. Це місто, до речі, відоме традиціями кавування та гастрономічною різноманітністю кухонь. А чернівецькі готелі радо запропонують можливості для відпочинку.
Ранкова свіжість міста. Парк імені Юрія Федьковича
Прибувши на залізничний вокзал, ми перш за все вирушаємо до Парку ім. Юрія Федьковича. Він розташований між вулицями 28 червня і Нахімова. Цей історичний парк – визначна пам’ятка садово-паркового мистецтва. Він був заснований ще за імператора Франца Йосифа. Тут встановлено пам’ятник Т. Г. Шевченку. На території діють Центр дозвілля для дітей та юнацтва і Фан-парк. В парку комфортно, встановлені лавки та столики. Територія відкрита цілодобово.
Джерело фото: panoramio.com.
Дістатися до парку ім. Федьковича можна пішки (оглянувши дорогою пам’ятник Чернівецькому трамваю) або на автобусі № 8. Якщо оберете пішу дорогу (маршрут займає 25 хв), то прямуйте вул. Гагаріна до повороту на Чернишевського, а далі – вул. Ніжинською аж до вул. 28 червня. Звідси вже буде рукою подати до цілі – вул. Йозефа Главки, 20.
Крок до величі. Резиденція митрополитів
Далі ми прямуємо вулицею Йозефа Главки до повороту на вул. Коцюбинського і так потрапляємо на вулицю Університетську. Тут наша наступна ціль – Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича. Історично будівля навчального закладу була Резиденцією митрополитів Буковини і Далмації.
Автор фото: Смірнова Оля.
Це один із найдавніших класичних вищих навчальних закладів на території сучасної України. Місце, де він розміщений, раніше мало назву «Панська гора» («Домнік»). Будівництво еклектичної споруди (з метою розмістити тут митрополичі палати) розпочалося 1775 року. Університету будівлю передала радянська влада.
Мистецький штрих. Театральна площа
Після намагання охопити монументальний Чернівецький університет хочеться простору. Тож вирушаємо у коротку прогулянку вулицею Університетською до центру міста, на Театральну площу. Прогулянка займе 10–15 хв, прямувати потрібно Попівським сквером до повороту на вул. Штейбарга. Так ми потрапимо прямо на площу.
Джерело фото: dreamfood.ua.
Головна архітектурна домінанта площі – Чернівецький музично-драматичний театр. Також тут розташовані пам’ятник Ользі Кобилянській і «Алея зірок», чудове місце для веселої фотосесії. А любителі архітектури обов’язково мають зупинитися поруч із Румунським домом.
Серце Чернівців – ратуша
Якщо покинути Театральну площу через вул. Ватутіна, а потім звернути на вулицю Емінеску, то через дві хвилини ми вже знаходимося у серці міста, на Центральній площі. Тут і височіє будівля чернівецької ратуші.
Джерело фото: geolocation.ws.
Музей, що зустрінеться дорогою, – це Обласний художній музей. Якщо ви захоплюєтеся цікавою архітектурою і не шкода витратити кільканадцять зайвих хвилин, то завітайте ще до примітних споруд поблизу. По-перше, до будинків-близнюків на початку вул. Івана Франка. Друга оригінальна пам’ятка – «Шифа», будинок-корабель на Головній, 25.
Назустріч розвагам. Центральний парк культури
Знову прямуючи Головною вулицею в бік центру, ми побачимо дуже яскравий храм. Це кафедральний собор Святого Духа. А ще за 10 хвилин чекає свіжість, прохолода і пригоди – все це одночасно локалізовано у Центральному парку культури і відпочинку ім. Тараса Шевченка на розі вулиць Садової і Головної. Атракціони, скульптури, гойдалки, альтанки, місця для відпочинку і фотосесій – центральний парк пропонує багато можливостей як для юних, так і для дорослих відвідувачів. Просто зробіть вибір, тілом чи душею хочете відпочити – і гайда до парку! Доторкнутися до природи. Ботанічний сад Поруч із центральним парком буяє ботанічний сад Чернівецького національного університету. Він був закладений 1877 року ще за наказом Міністерства освіти Австрії. Зараз тут росте і квітне понад 1 500 видів рослин. Зокрема барбарис, магнолії та рододендрони, кактуси, іриси, нарциси, хризантеми, фініки, тюльпанові дерева… В теплу пору року візит до заквітчаного ботанічного саду – must have сезону.
Джерело фото: ibhb.chnu.edu.ua.
Поруч, на вул. Федьковича, 39, також можна оглянути будинок генерала Катукова. З іншого боку (вул. Садова, 1а) знаходиться Літній театр.
Романтичний вечір на вулиці Кобилянської
Місце, де можна приємно провести вечір у Чернівцях – пішохідна вулиця Ольги Кобилянської. Тут чекають кав’ярні й ресторанчики, місця для прогулянок і фото, приголомшлива вечірня краса… Аби потрапити сюди від вул. Федьковича, потрібно близько 10 хв прямувати в напрямку центру міста вулицями Кордуби та Шевченка.
Джерело фото: wikipedia.org, автор – Максим Присяжнюк.
На вул. Кобилянської розташовані музейні експозиції – Обласний краєзнавчий музей та Аптека-музей. Також тут знаходиться церква Св. Параскеви Сербської (1862), перша мурована православна церква міста. …Наш одноденний маршрут цікавими місцями Чернівців добігає кінця. Всі визначні місця Чернівців за 1 день охопити не так вже й просто.
Джерело: ua.igotoworld.com
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами