Щойно біля сходів Ратуші урочисто відкрили Петрівський ярмарок 2017.
Журналіст Інформагентства АСС розповідає, що на Центральній площі традиційно зібралося багато городян та гостей міста. Організатори розповіли, що цьогоріч прийняли більше 700 заявок від підприємців, які візьмуть участь у ярмарку цими вихідними.
Свято розпочалося танцем представників різних національностей, які проживають у столиці Буковини. Винесли каравай та рушник.
Національний стяг з міської ради винесли військовослужбовці, прапор міста - почесні чернівчани, а традиційний символ Петрівського ярмарку - успішні підприємці.
Читати ще: У Чернівцях сьогодні та завтра перекриють рух транспорту
Популярне міське свято в Чернівцях – Петрівський ярмарок – має багату історію, і проведення цього фестивалю-ярмарку почалося ще в 18 сторіччя, а саме – 3 1786 року.
На той час територія Чернівців простягалась на південь від центру, тобто приблизно від того місця, де розташований сучасний готель «Київ». Ні іншій території не було нічого, лише пустир, який з 1786 року використовували в якості площі під ярмарок. Стало традицією влітку на два тижні проводити торгівлю, яка тривала зазвичай від 29 червня по 14 липня. На ярмарку можна було вторгувати все, що завгодно, враховуючи навіть худобу – корів, коней та овець. У зв’язку з тим, що ярмарок завершувався святом Петра і Павла, його було вирішено називати Петрівським ярмарком.
Традиційними для Петрівського ярмарку були виступи народних музикантів, а також артистів – місцевих та мандрівних, які розважали гостей ярмарку на спеціально зведених дерев’яних помостах. а також предмети розкоші, які вартували великих грошей. Традиційними для Петрівського ярмарку були танці з гучною музикою, особливо популярними були молдавські танці, а ще мазурка та вальс. Петрівський ярмарок втілював у собі не лише місце та час для торгівлі, а святковий та піднесений ярмарок, тому відігравав важливу роль власне для Буковини, а також Угорщини, Австрії, Німеччини, Росії, деяких земель Румунії та навіть Туреччини, звідки на Буковину з’їжджались купці.
З часом ярмарки перестали проводити, проте цю традицію, пов’язану із святом Петра і Павла, було вирішено відновити в дев’яності роки двадцятого сторіччя.
Нагадаємо, цьогоріч Петрівський ярмарок також потішить відвідувачів цікавими локаціями, концертами та розвагами