Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на сторінку Продовольчої та сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (ФАО).
Проєкт з бюджетом 15,5 млн доларів США, який фінансується Європейським союзом (ЄС) та здійснюється Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об'єднаних Націй (ФАО), покликаний підтримати функціонування, посилення та зміцнення виробничо-збутових ланцюжків аграрного, лісогосподарського та рибогосподарського секторів та їх адаптацію до умов воєнного часу. Бенефіціарами проєкту стануть сільські домогосподарства, дрібні фермери та невеликі сільськогосподарські підприємства.
У рамках проєкту допомогу у формі пайових субсидій для здійснення інвестицій у розвиток сільськогосподарського виробництва та виробничо-збутових ланцюжків, передачі знань та досвіду та надання консультаційної підтримки отримають Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська та окремі райони Чернівецької області.
Повідомляється, що програма підтримки інвестицій здійснюватиметься через Державний аграрний реєстр (ГАР) України. Починаючи з березня 2023 року пайові субсидії отримуватимуть відповідні встановленим критеріям сільськогосподарські виробники та аграрні підприємства, задіяні у ланцюжках виробництва та збуту наступних категорій продукції:
Львівська область:
- ягоди;
- овочі;
- продукція аквакультури;
Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька області:
- гуцульська овеча бринза – захищене найменування за походженням (ЗНП);
- гуцульська коров'яча бринза – захищене найменування за походженням (ЗНП);
- закарпатський мед – захищена географічна вказівка (ЗГУ);
- вино закарпатське.
Гранти у розмірі від 1000 до 25 000 доларів США видаватимуться в українських гривнях (UAH) за поточним обмінним курсом, бенефіціари повинні будуть взяти пайову участь у фінансуванні інвестицій, що пропонуються. Конкретні критерії та правила відбору бенефіціарів, вимоги процедурного та адміністративного характеру в частині подання заявки будуть опубліковані в рамках кампанії з оповіщення зацікавлених сторін, що починається найближчим часом.
Дивіться нас на YouTube
Ще одна мета проєкту – надання Національній академії сільськогосподарських наук допомоги у збереженні національної колекції генетичних ресурсів рослин, що має загальносвітове значення, унікальної за кількістю та різноманітністю генетичного матеріалу. У рамках проекту збереження українських колекцій генетичних ресурсів буде забезпечено за рахунок їхнього переміщення у безпечні місця зберігання. Крім того, буде надано підтримку в галузі сучасних ІКТ для вдосконалення бази даних колекцій.
Після 24 лютого 2022 року, коли спалахнула війна, рівень продовольчої безпеки в країні почав швидко знижуватися: знищувалися поля, руйнувалися об'єкти сільськогосподарської та загалом цивільної інфраструктури, було порушено функціонування товаропровідних та виробничо-збутових ланцюжків.
Результати нещодавно проведеного ФАО з метою оцінки наслідків війни для аграрного сектору та сільських домогосподарств країнового обстеження, у якому взяли участь 5200 респондентів, свідчать, що війна змусила кожного четвертого виробника скоротити чи припинити виробництво сільськогосподарської продукції.
Отримуйте новини в Telegram
В умовах продовження війни учасники ринку – численні домогосподарства, сімейні фермерські господарства, індивідуальні виробники, невеликі компанії, оптовики та переробники – зазнають труднощів у доступі до виробничих ресурсів, фінансів та інвестицій, необхідних для продовження та розширення діяльності. Найбільш серйозні проблеми, з якими найближчими місяцями зіткнуться як рослинництво, так і тваринництво, обумовлені низьким прибутком від реалізації виробленої продукції, обмеженістю доступу до добрив, пестицидів, палива, електроенергії та сільськогосподарської техніки
За словами керівника проектів Представництва ФАО в Україні Ганни Антонюк, «основний обсяг аналітичної роботи було завершено до початку війни, проте ескалація конфлікту змусила переглянути принципи програмної діяльності та змінити пріоритети відповідно до нових потреб акторів агропродовольчого сектору. Проєкт націлений на надання своєчасної підтримки сільськогосподарським виробникам і невеликим господарствам, що гостро потребують доступу до фінансових засобів, одержанні консультацій з технічних питань та розвитку бізнесу, знайомстві з результатами дослідження ринків, сталого зростання».
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами