Яких помилок найчастіше припускаються буковинці при виборі опалювальної системи – журналістам ІА «А.С.С.» розповіли фахівці компанії «Ромстал».
«Перша помилка – звертаються до непрофесіоналів. Приходять з готовими проектами по опаленню, зробленими на фірмах. А там – грубі помилки, - розповідають фахівці. – Найбільше автори таких проектів помиляються у виборі насосів: беруть на око. Кладуть обладнання у 5-8 разів потужніше, ніж потрібно і кажуть, що це ні на що не впливає. Насправді ж через таку помилку клієнт платитиме за електроенергію у 8 разів більше. До того ж, буде шум».
Ще одна поширена помилка – неякісне чи відсутнє утеплення приміщення.
«Люди забувають, що у них будинок на 90% збудований з неутепленого бетону. Чи утепляють фасад, ставлять, наприклад, 5-10см пінопласту, а стелю та підлогу не утеплюють. Але ж частина тепловитрат йде саме через стелю та підлогу. Можна сказати, що коли стіни утеплені, а стеля з підлогою – ні, ефекту від опалювального обладнання немає. Клієнти чекають, що котел споживатиме менше енергії. А він, навпаки, споживає більше».
А ви вмієте економити на комунальних платежах? Давайте перевіримо!
Для чернівчан, які живуть у австрійських будинках, фасади яких забороняють утеплювати, у «Ромстал» радять звернути увагу на стелю та підлогу.
«У австрійських будинках велика частина тепловитрат обумовлена високими стелями. Можна опустити їх, наприклад, гіпсокартоном і утепляти. Так, стіни не можна утеплювати. Але можна замінити вікна, утеплити підлогу: дерев’яну можна замінити на європідлогу і також утепляти. Тоді навіть з неутепленими стінами тепловитрати будуть незначними».
Фахівці додають, у непрофесійних проектах по опаленню часто неправильно підібрані діаметри труб. А діаметр має пропускну здатність.
Отримати кваліфіковану консультацію та придбати усе необхідне обладнання можна у чернівецькому представництві «Ромстал» за адресою: вул. Руська, 242.
Інформація розміщена на правах реклами
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами