В Україні набуває поширення інноваційний метод забезпечення пацієнтів протезами з ампутацією нижніх кінцівок — остеоінтеграційний, пише Медіа агентство АСС. Це вживлення внутрішньокісткового імплантату, до якого згодом буде фіксуватись протез.
За таким методом у світі зробили не більше 2 тисяч операцій. Майже всі їх виконав лікар з Австралії Мунжед Аль Мудеріс. Він - зірка світової медицини та Людина року в Австралії. Сьогодні він у Чернівцях провів три операції у Лікарні швидкої медичної допомоги.
Отримуйте новини в Telegram
«Наш перший пацієнт – це військовий, 23 роки, все життя у нього попереду. У нього стегнова кістка після ампутації має 4 см. Треба було наростити її для подальшого кріплення. І потреба у таких знаннях та вміннях зростає, поранених стає більше. Це мають вміти багато лікарів, а не один лікар на пів світу. Це унікальна операція та унікальний професор. Я з ним довго спілкувався та запропонував відвідати Чернівці. Він погодився і ми почали підготовку», - каже Богдан Аксенин, лікар ортопед-травматолог.
У Чернівецькій ЛШМД група лікарів провели дві одноетапні та одну двоетапну операції.
«Хірурги провели оперативне втручання з метою доповнення кукси проксимального стегна, аби потім інтегрувати пристрій, який в подальшому адаптується до протезу. Людина зможе давати осьове навантаження. Хворий для протезування із куксоприймачем був непридатний. Це безвихідь. Але ми знайшли вихід. Якраз цей професор зробив таких операцій найбільше у світі. Ми стараємось іти в ногу зі світом і переймаємо передового досвіду», - коментує завідувач травматологічного відділення ОКНП «ЧЛШМД» Дмитро Якимʼюк.
«Це нова і передова революційна технологія, коли ми вкладаємо титановий імплант у кісту, а вже потім до нього кріпимо екзопротез механічний чи роботизований. Це сучасна методика з високою ефективністю. Процент неуспішних випадків дуже малий. Із 1500 кейсів, які ми зробили, було лише 70 ревізійних операцій. У більшості пацієнтів ми дістали імплант та повторно через три місяці провели операцію. І лише одиниці взагалі відмовились від цієї технології - повторно її провести», - розповів лікар Мунжед Аль Мудеріс.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами