Хелловін – переддень Дня всіх святих (Самайн)
Хелловін — переддень Дня всіх святих або Самайн, свято, яке відзначається переважно в США. Істрія цього свята налічує кілька тисячоліть. Культурологи вважають, що Хелловін святкували ще в кельтські часи. Зараз же Хелловін є одним з найулюбленіших свят американців, яке відзначають як дорослі, так і діти.
Кельтські народи відзначали початок пір року, кожна з яких отримала свою назву. Початок зими назвали Самайн. Її відзначали 31 жовтня. А наступний після Хелловіна день — 1 листопада — в 7 столітті був призначений Папою Боніфацієм IV Днем всіх святих. Це свято мало відвернути народ від укорінених звичаїв язичників.
2 листопада пізніше назвали Днем всіх душ, тобто днем пам’яті. Але, незважаючи на всі спроби церкви викорінити Хелловін, свято все одно залишилося актуальним до наших днів.
Раніше Хелловін, або переддень Дня всіх святих, відзначали переважно в Європі, потім він став важливим святом для громадян США. Зараз він поступово повертається до європейської культури.
Американці святкують Хеллоуїн особливо яскраво. Вони одягають маски, запалюють свічки, а діти ходять по сусідах, вимагаючи в жартівливій формі солодощі.
Міжнародний день Чорного моря
Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн – Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна – підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря. Цей План був розроблений після проведення всебічних досліджень морського середовища, які показали, що його життєздатність істотно погіршилася порівняно з попередніми трьома десятиліттями.
Міжнародний день економії
27 жовтня 1988 року представники ощадних кас з 29 країн зібралися в Мілані на свій перший Інтернаціональний спеціалізований конгрес. В останній день конгресу – 31 жовтня - народилася ідея «на згадку про перші збори ощадних банківських інститутів всіх країн» щороку відзначати цей день, як «Міжнародний День Економії» (International Saving Day). Однак присвятити цей день, за задумом його творців, слід не тільки економії грошей, але й економії в широкому сенсі цього слова: економії часу, сил, дбайливого ставлення до речей і т.п.
У 1989 році «Міжнародний День Економії» офіційно закріплений директивою ООН.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами