На Буковині поблизу селища Розтоки Путильського району знайшли унікальну гриб-квітку, занесену до Червоної книги України. Фахівці запевняють, знахідка перевертає уяву про рослинний світ Карпат.
Її називають Кальмарником веретеноподібним або Псевдоколусом фузіформісом (Pseudocolus fusiformis). Червонокнижку знахідку виявив головний спеціаліст відділу лісового господарства та мисливства Чернівецького ОУЛМГ Василь Гав’юк.
"Побачив у траві яскраво-червону диво-квітку діаметром майже 15 см. Вона мала п’ять дражливих пелюсток і виглядала просто казково. Нічого подібного я зроду не бачив, хоча, можна сказати, виріс у горах і тривалий час працюю у лісі, — розповідає Василь. — Кому не показував фото — ніхто ніколи такої квітки не зустрічав, навіть сільські старожили".
Читайте також: У Карпатах виявили унікальний червонокнижний гриб.
Досі вважалося, що червонокнижний гриб під назвою Кальмарник веретеноподібний зустрічається поодиноко і вкрай рідко тільки на Львівщині і у Криму. В останній раз його бачили у жовтні 2005 року, пише прес-служба Чернівецького ОУЛМГ.
Знімок Кальмарника на полонині біля села Розтоки, а також зафіксована письмово і на диктофон розповідь Василя Гав’юка про обставини диво-знахідки передані спеціалістам кафедри ботаніки і лісового господарства Чернівецького національного університету.
До теми: Копала картоплю - знайшла червонокнижного гриба (ФОТО).
"Це справді унікальна і цінна інформація, яку ми направимо до комісії і наукової ради нашої національної Червоної книги", — пообіцяв завідувач кафедри, професор Ілля Чорней.
Джерело: прес-служба Чернівецького ОУЛМГ.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами