Електронні курси підвищення кваліфікації з різних екологічних питань для вчителів та викладачів професійно-технічних училищ з’являться на сайті кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ. Це - результат дворічної роботи науковців у європейському проекті ТЕМПУС ЕКО БРУ. Німецькі координатори та київські партнери нашого ВИШу приїхали до Чернівців підвести підсумки роботи над проектом.
Європейський екологічний проект ТЕМПУС ЕКО БРУ поєднав 28 представників в різних країнах Європи, і серед них – Білорусь, Росію Україну. Зокрема, науковці чотирьох українських ВИШів вивчали екологічні проблеми, і на основі цих досліджень розробили курси з екології.
Гвідо Кауфман, координатор проекту: В проекті беруть участь різні університети - є технічні, педагогічні, і кожен розробляє свої напрямки. В першому році в нас був проведений ретельний аналіз, який досліджував екологічні проблеми того чи іншого регіону.
Інесса Рудковська, професор кафедри Національного транспортного університету (Київ): В наших університетах розробляються курси, які оцінюються нашими європейськими колегами, тобто, вони дають якісь певні рекомендації, ми стараємось їх використовувати. Цей проект охоплює різні регіони – це в нас і Київ , Франківськ, Переяслав-Хмельницький, Черінвці.
Цільові групи проекту – вчителі шкіл та викладачі професійно-технічних училищ. Тепер, щоб підвищити свою кваліфікацію з екологічних питань, не потрібно їздити у віддалені міста, кажуть науковці кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ. Курси розмістять на електронній платформі – сайті кафедри.
Марія Федоряк, д.б.н., проф. кафедри екології та біомоніторингу Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича: Налагоджуємо контакти з представниками професійно-технічних училищ та коледжів. І в першу чергу, ми звернули увагу на ті спеціальності, які актуальні для нашого краю. Розробляємо такий курс, як екологічні основи лісокористування. З іншого боку, Буковина також і аграрний край, екологічні ризики в агарарному виробництві – надзвичайно актуальна тематика в нашому краї.
Німецькі координатори проекту та українські партнери Чернівецького ВИШу добре оцінили роботу науковців кафедри екології та біомоніторингу .
Петер Кауне, фінансовий менеджер Бременського університету: Проект в Україні іде добре, Ваші партнери спрацювали добре. А ще ми раді побачити, що його таки вдасться завершити, попри деякі політичні події в країні.
Олександр Грищук, проректор Національного транспортного університету (Київ): Я думаю, що робота буде продовжуватись не лише у цьому проекті, після завершення ми будемо подавати заявки для участі в інших проектах.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами