На озері в селі Чортория Кіцманського району залишилася лише одна пара лебедів. Про це ІА АСС повідомив сільський голова Брусниці Іван Загарія. За його словами, лебеді на озері не «літують», а лише зимують. Тож у теплі пори року їх на водоймі залишається не більше, ніж кілька пар.
«Переважно вони не проводять тут літо. Зараз залишалося лише кілька пар. Коли були паводки, одна з них десь відпливла чи відлетіла. Чи є вірогідність, що їх віднесла вода – ми точно не знаємо. Але вони плавали ближче до берега та не йшли до глибоких вод. Тому це припущення малоймовірне», - розповідає Іван Загарія.
Ще одна пара, з молодими лебедями, залишилася. За словами сільського голови, паводок прорвав берегоукріплюючу дамбу. Її не завершили ще з 2010 року. І цей паводок спричинив ще більший розлив. А озера, на яких зимують птахи, були одразу за дамбою.
«Влітку лебеді розлітаються на різні водойми, а взимку всі злітаються до тих, що в Чорториї. Тому знову чекаємо їх на осінь», - розповідає Іван Загарія.
Читайте також: Наслідки паводку: у дев’яти населених пунктах Чернівецької області відновили газопостачання
Також не вважає, що паводок завадить птахам прилітати й надалі до чорторийських озер і кандидат біологічних наук, орнітолог Ігор Скільський.
«Лебідь є водоплавним птахом. Тому в дорослих птахів проблем немає - якщо їх не влаштовує водойма, вони просто перелітають до іншої. Взимку для будь-якого водоплавального птаха, до яких належать і лебеді, основне – це наявність відкритої води та доступ до їжі. 97% у їхньому харчуванні – це водорості. Є їжа та місце, де перебувати (відкрита, незамерзла вода) - він буде там зимувати», - каже Ігор Скільський.
За словами, науковця, якщо ці умови будуть збережені до осені, лебеді будуть зимувати в Чорториї. Наскільки там буде багато їжі та наскільки активно їх підгодовуватимуть люди, настільки це вплине на їхню кількість.
«Повінь не могла суттєво вплинути, щоби це негативно відобразилося на стані озер у Чорториї. Вода піднялася, потім спала. Повені були й раніше. Водойми проіснували до цього часу попри стихію. Відповідно і лебедям надалі є куди прилітати», - розповів Ігор Скільський.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами