Сплачувати потрібно за кожний квадратний метр понад норму. Про це на пресконференції розповіла заступниця начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Тетяна Булавка, пише Інформаційне агентство АСС.
Читайте також: Спадкоємці та орендодавці: на Буковині зменшилась кількість мільйонерів
Так, за словами посадовиці, відповідні податки вже поповнили місцеві бюджети. Зокрема, буковинці сплатили 6,5 млн. грн. податку на нерухомість та 30,1 мільйонів гривень податку на землю.
«Податок на нерухоме майно сплачують власники, які володіли ним у 2020 р., - розповідає Тетяна Булавка. - Таких платників близько 46 тис. і до них відносяться суб’єкти господарювання і громадяни, які мають у своїй власності об’єкти житлової нерухомості, зокрема, квартири більше 60 кв. м, житлові будинки більше 120 кв. м, площі різних типів об’єктів нерухомості більше, ніж 180 кв. м».
Сплачувати податок потрібно за кожний квадратний метр понад ці норми. Крім того, власникам квартири площею понад 300 кв. м або будинку понад 500 потрібно заплатити вже 25 тис. грн.
Як додала заступниця начальника ГУ ДПС області, відповідні податки необхідно сплатити протягом 60 днів з дня отримання повідомлення. Їх орган державної податкової служби має розіслати платникам до 1 липня. Якщо ж платник не згідний з сумою податку, він може звернутися в податковий орган за своїм місцем проживання і звірити розміри квартири, будинку, пільги і суму.
«Орган місцевого самоврядування може встановити пільги, враховуючи майновий стан та рівень доходів платника податків, проте пільги не стосуються власників квартир, які перевищують 300 кв. м, для будинків 600 кв. м, і для змішаних об’єктів нерухомості 900 кв. м. Якщо об’єкт здається в оренду, лізинг воно також підлягає оподаткуванню» ,- продовжила Тетяна Булавка.
Працівниця податкової також зазначила, що буковинці не вчасно сплачують ці податки через те, що не отримують відповідні повідомлення. Такі випадки трапляються через зміну місця проживання або місцязнаходження платника податку.
Інформаційне агентство АСС є в Instagram
«В такому разі потрібно подати відповідну заяву, де потрібно вказати теперішнє місце проживання, - розповідає посадовиця. - Якщо платник не отримує повідомлення і не сплачує податок – це переростає в податковий борг, в разі затримання до 30 днів платник мусить сплатити 5% від всієї суми штрафу,понад 30 днів – 10%. Також від всієї суми нараховується одноразова пеня в розмірі 120%».
Автор: Денис Білоус, студент 2 курсу філологічного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Справа не тільки не у метражах помешкань, у ких можуть мешкати дуже хворі, кристально чесні люди. Але є і здорові байдужі нероби ледарки і ледарі, які прожили все життя в маленьких, середніх квартирах, але нікого не попередили про жодну небезпеку. Хоча, очевидно, такі є і серед тих, хто володіє помешканнями з вказаним захмарним метражем.