Відтак, директор парку продавав товариствам зрубану в нацпарку лісодеревину, після чого надприбуток від її перепродажу надходив на рахунки цих фірм. Лише за 2018-2019 роки він занизив вартість деревини на 1,2 млн грн. Про це повідомляє пресслужба прокуратури Чернівецької області, пише ІнформАгентство АСС.
«Крім цього за налагодженою схемою, залучивши ці ж товариства, заручившись підтримкою двох сільських голів, налагодив незаконний видобуток корисних копалин без спеціальних дозвільних документів. З 2013 року члени злочинної групи незаконно видобули 151 тис. м.куб піщано-гравійної суміші, спричинивши збитки державі внаслідок самовільного користування надрами на загальну суму понад 100 мільйонів гривень. За наслідками незаконного видобування учасники організованої злочинної групи заволоділи корисними копалинами на загальну суму 23 мільйони 850 тисяч гривень», - йдеться у повідомленні прокуратури.
Також повідомляється, що в грудні 2015 року учасники злочинної групи заволоділи бюджетними коштами на загальну суму 405 тис. грн, які призначались на будівництво об’єкту природно-заповідного фонду.
Читайте також всі новини Чернівців
У подальшому кошти одержані від незаконних оборудок з деревиною, кошти виділені з бюджету на будівництво об’єкту природно-заповідного фонду та кошти від нелегального видобутку піщано-гравійної суміші, зловмисники легалізували шляхом придбання майна та обернення в готівку.
Поряд із цим, здійснюючи незаконну реалізацію лісодеревини по заниженій вартості, директор національного парку допустив незаконну порубку дерев на суму понад 4,5 млн грн.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами