У центрі культури Буковини, що по вул. Й. Главки представлено писанки, які зібрав директор Учбово-методичного центру культури Буковини, етнограф, колекціонер, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк.
Виставка триватиме до кінця квітня. Всі бажаючі можуть завітати сюди і оглянути експозицію. Про писанкову колекцію також розповідатимуть працівники центру.
- Ніхто у світі не скаже, скільки років писанці, але точно – тисячі, - каже Микола Шкрібляк. - Спеціально до Великодня у нашому центрі ми підготували невелику експозицію тих книг, які написані про писанку. І перша в цьому ряду – книга Ераста Біняшевського «Українські писанки». Це була єдина книжка у колишньому Радянському Союзі про писанки. І на третій день після виходу вона була репресована… Так, і книжки бувають репресованими. Згодом виходили ще інші книги, які тією чи іншою мірою ґрунтувалися саме на книжці Біняшевського.
Представлені писанки з колекції Миколи Шкрібляка гарно і оригінально оформлені, підписані, з яких вони регіонів.
Колекція Шкрібляка велика – до 3 тисяч писанок, а тут побачити можна понад чотири сотні. Це писанки з різних регіонів Буковини та Прикарпаття. Особливо присутніх заворожують писанки з села Чорний Потік Надвірнянського району. Микола Миколайович зауважує, що вони зараз – рідкість, бо писалися на чорному тлі, зараз же там люблять, аби переважала червона барва.
Показав колекціонер й зразки писанкового розпису, де поєдналися дохристиянські та християнські мотиви. А ще писанки із великодньою символікою та великодніми написами. До слова, виставка писанок з колекції Миколи Шкрібляка триватиме у виставковій залі Центру до Вознесіння Христового – тобто до кінця квітня.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами