Як раніше повідомляло Медійне агентство АСС, з 24 жовтня на Буковині посилили карантинні обмеження: буковинцям для відвідування кафе, ресторанів, кінотеатрів чи інших закладів необхідно буде показати сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест, зроблений у межах 72 годин. Такі заходи прийняли відповідно до постанови Кабінету міністрів №1236 та протоколу №18 обласної комісії ТЕБ та НС від 23 жовтня.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
«Повноваження перевіряти документи на справжність, що це не підробка, мають працівники поліції. Вони мають планшети та спеціальні програми. Зараз дуже багато підробних документів по районах. Правоохоронці відстежують, де роблять фальшиві документи. Далі вони проводять вже своє розслідування», - зазначила начальниця ГУ Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Анжела Косован.
У громадських закладах процес перевірки наявності ковід-документів організовують самі підприємці, розповіла Анжела Косован. Відповідно до рішення обласної комісії ТЕБ та НС усі відвідувачі мають мати документ. Відповідальність за осіб без документів несуть власники закладів, тому в їхніх інтересах, щоб усі відвідувачі мали потрібні документи. Медичної чи спеціальної освіти не потрібно, щоб перевірити наявність сертифіката, зазначила посадовиця.
Читайте також всі новини Чернівців.
«Підприємець організовує у своєму закладі процес перевірки самостійно. Він може назначити відповідальну особу: адміністратора, офіціанта чи іншу особу, яка буде перевіряти наявність документів у відвідувачів. Вони перевіряють тільки наявність: чи є документ, чи ж його не має. І все. У разі порушення карантину - штрафувати будуть підприємців. Тому саме підприємці, власники закладів, зацікавлені в тому, щоб усі відвідувачі мали потрібні документи. Далі, на наступному етапі, відбуваються перевірки мобільних груп, до складу яких входять правоохоронці. Представники поліції вже визначають чи справжній документ надав відвідувач певного закладу. Якщо документ сфальшований - кримінальну відповідальність несе особа, яка його пред'явила, та той заклад, який видав такий документ», - розповіла Анжела Косован.
Нагадаємо, відповідальність за наявність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами, за виключенням легкових автівок, покладається на пасажирів. Відповідні зміни до Постанови №1236 внесли під час засідання Кабінету Міністрів 20 жовтня.
Зміни передбачають, що під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами відповідальність за наявність таких документів покладається на пасажирів. Стосуються правили як і регулярних та нерегулярних перевезень у міжобласному та міжнародному сполученнях. Не поширюється ця норма на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів там не більше п’яти (без врахування дітей до 14 років). Водночас дозволяється більша кількість пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім’ї.
Водночас перевізник зобов’язаний проінформувати пасажирів про те, що у них має бути один із необхідних документів. Під час перевезень у залізничному та автотранспорті відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами