До Дня Незалежності журналісти Інформаційного агентства "А.С.С." збирають цікаві факти, події, відчуття, порівнюють Чернівці минулого та сьогодення.
Ми вирішили згадати, які кліматичні випробування пережила Буковина за 27 років незалежності.
Про найдовшу зиму, потопи та температурні рекорди журналістам ІА "А.С.С." розповіла начальник Чернівецького обласного центру з гідрометеорології Тетяна Негадайлова.
Сьогодні Чернівці знаходяться на етапі потепління, як і вся планета. За роки незалежності у нашій області стало тепліше на 1.2 градуса – збільшилася середня річна температура.
"Ніби, величина невелика. Але це відчутно, – розповідає головний синоптик Буковини. – Змінилися дати переходу температури через 0 градусів. За ними визначають початок та кінець зими. При чому, початок зими майже не змінився: для Чернівців норма – 30-те листопада. А от початок весни змістився з 9-го березня на 22-ге лютого. Тобто весну ми зустрічаємо на понад два тижні раніше".
У 2018-му році весною був черговий температурний рекорд: квітень був найтеплішим за останні 27 років. А літо чернівчани зустріли на понад місяць раніше. За нормою перехід температури через +15 градусів (початок метеорологічного літа) відбувається 20-го травня. Але цього року у Чернівцях літо почалося 10-го квітня.
Щодо опадів – зміни невеликі. Сьогодні буковинці знаходяться у періоді низької водності, який, орієнтовно, завершиться у 2020-му році.
"У цей період ми наближаємося до повноводних років. Відмічають паводки, які несуть небезпеку. Це одна з характеристик Буковини: частину області займає Карпатський регіон, - продовжує пані Тетяна. – Найекстремальніший паводок у нас був у 2008 році – де рівні води сягали 9-ти метрів, а підйом біля Чернівців – біля 8 метрів. Ще потужні паводки були у 1996, 1998 та 2010 роках. Тоді вони піднімалися до позначки 6.5 метрів".
Повінь на Буковині у 2010-му році.
Синоптик додає, для періоду потепління характерне збільшення небезпечних стихійних явищ. Тому буковинці спостерігають велику кількість дощів, снігонакопичення. Така погода впливає на весняні повені.
У 2012-му році у грудні був один із найсильніших снігопадів на території Чернівецької області. А у 1995-1996-их роках на Буковині була найдовша зима.
"Було дуже сильне снігонакопичення. Зима тривала 147 днів. Вона почалася 6-го листопада і лише 1-го квітня температура перейшла через 0 градусів", – каже синоптик.
Аномальна зима вплинула на сов. Через тривалі снігові замети їхня популяція на Буковині зменшилася втричі.
Про снігові замети у Чернівцях у 2012-му році.
Автор: Оксана Аніськова
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами