Для перевірки готовності шкіл до навчального року на Буковині створили 53 спеціальні комісії. Вони обстежують стан загальноосвітніх закладів, зокрема перевіряють укриття.
Цей процес триватиме до 30 серпня, про це на брифінгу Медіа агентству АСС розповіла Оксана Сакрієр, директорка Департаменту освіти й науки Чернівецької ОВА.
Станом на 17 серпня у Чернівецькій області 860 закладів загальносередньої освіти мають укриття, проте також є 92 об’єкти, які потребують ремонту, реконструкції або повного будівництва захисних споруд.
Зокрема, 211 закладів мають готові або обмежено готові укриття, 247 – найпростіші захисні споруди, 203 школи також уклали договір, згідно з яким вони можуть користуватися укриттями, які розташовані поблизу.
Медіа агентство АСС є в Instagram
«Для того, щоб забезпечити всі школи укриттями, Буковині потрібен 1 мільярд 210 мільйонів гривень. Ці кошти мають піти на будівництво нових 35 захисних споруд, також реконструюють – 22, капітально відремонтують – 35.
Сьогодні області виділили всього 25 мільйонів. Ці кошти направимо на 8 об’єктів, 7 – відремонтуємо, 1 – збудуємо», - проінформувала Оксана Сакрієр, директорка Департаменту освіти й науки Чернівецької ОВА.
Зокрема, нове укриття буде у 13 ліцеї у Чернівцях. Тут навчаються понад півтори тисячі учнів. Станом на сьогодні це найбільший заклад загальносередньої освіти в області, який не має власного укриття.
Згідно з прогнозами, 198 закладів загальносередньої освіти будуть навчатись офлайн, адже у них повністю підготовлені укриття.
Змішану форму навчання будуть мати 137 шкіл.
Також, за попередніми даними 3 школи навчатимуться дистанційно, серед них два заклади у Сторожинецькій територіальній громаді та 13 ліцей у Чернівцях.
Щодо забезпечення учнів підручниками, Оксана Сакрієр розповіла:
«У нас завжди була проблема з підручниками для 5 класів. Станом на сьогодні є лише 21 тисяча книг. Впродовж року для 5 класів ще будуть доставлятись підручники».
Наші новини є у Facebook
Загалом ця кількість – лише маленька частина того, що потрібно. Вони перекривають 14% від потреби області.
Ситуація з 6 класами у цьому році набагато краща. Зараз вже є 115 тисяч підручників, при загальній потребі у 140, тобто упродовж року їх будуть мати у повному обсязі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами