Кадрова політика нової команди у Чернівецькій міській раді часто зазнає критики з боку громадськості. Закидають, що призначають на керівні посади у комунальних підприємствах «своїх» і без проведення конкурсу (мовляв, це спрощена схема і без конкуренції), пише ІА АСС.
«Відбулось повністю перезавантаження виконавчої влади, керують підприємствами уже інші люди, досі лише на одному комунальному підприємстві залишився попередній керівник. Ми обираємо кращих та найбільш фахових. Я вважаю, що мають справитись. І те, що ми не проводимо конкурсів, ми діємо в рамках закону. Я маю таке право призначати і за конкурсом, і з резерву кадрів», - прокоментував Роман Клічук, Чернівецький міський голова.
Наші новини є у Facebook
Міський голова зауважує, що на передвиборчих перегонах він декларував призначення виключно за конкурсами. Втім, порядок слід наводити набагато оперативніше, зволікати нема часу, а процедура із конкурсом може затягнутись на два місяці.
«Ще рано оцінювати їхню роботу. Очільників «Спецкомунтрансу», «Чернівціводоканалу» та «Чернівцітеплокомуненерго» призначили з квітня. Хай ще пройде кілька місяців для реалізації їхніх планів. З керівниками комунальних підприємств ми укладаємо контракти на пів року, і не з кожним з них ми продовжимо співпрацю надалі. За цей час ми побачимо, чи людина на своєму місці і чи справляється із стратегією розвитку установи», - додав Роман Клічук.
Зокрема, згідно зі ст. 42 ЗУ «Про місцеве самоврядування» про повноваження міського голови (пункт 10) йдеться, що міський голова призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім випадків, передбачених частиною другою статті 21 Закону України «Про культуру».
Якраз з цієї причини керівників закладів культури «Парку Жовтневий» та «Кіномистецького центру імені Івана Миколайчука» обирали за конкурсом.
«Чи є порушення закону з боку Клічука? Немає. Закон чітко регулює ці дії - особа може зайняти керівну посаду за конкурсом, за переведенням на рівнозначну або нижчу посаду за згодою сторін або з кадрового резерву у зв’язку з просування по службі. Такі призначення відбувались і раніше за каденції попередніх міських голів, секретаря міськради, котрий виконував обов’язки голови. Конкурс слід проводити тоді, коли у кадровому резерві немає кандидатури чи немає кого перевести на рівнозначну посаду за згодою сторін», - розповідає Сергій Венгринюк, керівник юридичного управління міської ради.
Читати: Справи в місті та перші 100 днів Клічука: опитування чернівчан
Юрист пояснив, коли у кадровому резерві є особа, яка відповідає кваліфікаційним вимогам вакантній посаді, зникає потреба у проведенні конкурсу. Адже у резерв потрапляють ті фахівці, котрі уже подали пакет документів, пройшли перевірку, отримали оцінку.
«Голови місцевих рад мають право призначати людей на певні (але далеко не всі!) посади без конкурсу. Навіть якщо закон дозволяє певні варіанти вибору між процедурами конкурсу та призначенням без конкурсу, я б радив голові ОТГ максимально дотримуватись не лише обіцянок, а й найбільш прозорих і чітких процедур. Адже конкурсний відбір є засобом добору на службу в органах місцевого самоврядування найбільш кваліфікованих людей. Він забезпечує рівність доступу громадян до держслужби та служби в органах місцевого самоврядування. Уникнення конкурсних процедур не сприяє зростанню авторитету органу, де це відбувається, а також діалогу між громадою та обраними посадовими особами. Це може викликати недовіру і перешкоджати відповідальному діалогу між виборцями та їх обранцями. Можуть заявитися корупційні ризики та зменшується якість кадрового добору. Бо конкурс дозволяє обрати кращих із наявних претендентів на посади», - коментує Анатолій Круглашов, завідувач кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ імені Юрія Федьковича, професор.
Автори:
Анатолій Никифоряк,
Дарія Мотревич, студентка 2 курсу факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами