Дослідники історії Буковини провели науковий семінар «Прикордонні ландшафти Європи: Буковина» у місті Занкельмарк, яке знаходиться на межі Німеччини й Данії. Впродовж трьох днів провідні європейські історики, мовознавці, літературознавці обговорювали самобутність буковинського культурного пейзажу. Про це повідомляє кореспондент ІА АСС Максим Козменко.
«Українці, румуни, німці, євреї, росіяни, поляки, вірмени, угорці створили процвітаючий культурний пейзаж на Буковині», - зазначили організатори заходу.
Буковинські науковці, зокрема, Наталія Масіян, Оксана Матійчук та Сергій Осачук, у своїх доповідях зробили екскурсію історією Чернівців та Буковини. Від загальних історичних даних до конкретних і малодосліджених фактів.
Читайте ще: ЧЕ Incognito: Яке число стало оберегом Чернівців
Дослідники обговорили і конкретні проблемні питання, що мали місце в історії букового краю. Водночас, давалися нові роз’яснення подіям, які відбувалися в Чернівцях й Буковині десятки років тому.
Окрім українських науковців історичними цікавинками поділилися науковці з Німеччини. У своїх дослідженнях вони розкрили питання полікультурності буковинців, релігійної віротерпимості, а також обговорили питання труднощів проживання українців, євреїв, німців тут у міжвоєнні й початку Другої світової війни роки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами