У Чернівцях презентували Портал відкритих даних міста https://data.city.cv.ua/
Про це повідомляє прес-центр Чернівецької міської ради.
Портал відкритих даних містить 29 наборів даних про різні сфери життєдіяльності Чернівців у форматі, який придатний для аналізу, створення різноманітних електронних сервісів та інструментів.
Чернівчани, аналітики, розробники сучасних сервісів знайдуть тут інформацію про комунальне майно, його оренду, благоустрій, містобудівні умови та обмеження, транспорт, медичні та освітні заклади міста.
Чернівецький міський голова Олексій Каспрук зазначив, що Портал розроблений в рамках реалізації Меморандуму про співпрацю між міською радою, Державним агентством з питань електронного врядування та проектом Фонду Східна Європа «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах».В рамках цього Меморандуму Чернівці долучились до Міжнародної хартії відкритих даних, було проведено аудит даних, підготовлено до публікації 29 наборів даних, розроблено нормативно-правову базу та інтерактивну візуалізацію про освітянську галузь міста.
Створення Порталу відкритих даних – це систематизація роботи міської ради в сфері відкритих даних, – зауважив Олексій Каспрук. – Це дозволить кожному в одному місці знайти важливу інформацію про життя Чернівців в зручному для аналізу, обробки і повторного використання форматі. Сподіваємось, що дані з Порталу будуть використовуватись громадськістю, бізнесом, розробниками електронних сервісів, а міська рада вдосконалюватиме процес управління даними, її рішення стануть більш інформаційно відкритими, доступними для аналізу і опрацювання.
Відповідальна за реалізацію проекту від Чернівецької міської ради Тетяна Лебухорська розповіла, що перелік даних, які оприлюднюється на Порталі, був сформований за результатами зустрічі з активістами, онлайн-опитування та аудиту наявних даних.
Ми оприлюднили найбільш важливі дані, які є можливість оновлювати у форматі відкритих даних, – наголосила Тетяна Лебухорська. – Частина цієї інформації оприлюднюється вперше, а частина містилась на сайті міської ради, але в непридатному для обробки форматі. На Порталі можна знайти інформацію про лікарів та вчителів, земельні ділянки і обмеження в їх використанні, заплановані ремонтно-будівельні роботи, оренду комунального майна, про вулиці і будинки.
Для унормування роботи Чернівецької міської ради щодо відкритих даних було розроблено Порядок, який визначає формати і стандарти, використання даних з Порталу.
Відкриті дані – це результат роботи всередині міської ради з даними, – зауважив Остап Кучма, експерт Агенції журналістики даних, який проводив аудит даних. – Чернівецька міська рада повинна більше уваги приділяти системі управління даними. Для цього потрібно вкладати гроші в розвиток інформаційно-комунікаційних технологій, розробку якісного програмного забезпечення, створення та підтримку баз даних, підвищувати рівень навичок роботи з даними у працівників міської ради, зокрема щодо дотримання визначених стандартів та форматів.
Обов’язковою умовою успішної реалізації політики відкритих даних є визначення відповідальних за оприлюднення наборів та координатора щодо розвитку відкритих даних в місті. Це дозволить забезпечити сталість процесів з відкриття даних. В Україні вже понад 10 міст мають портали відкритих даних, – зауважила Надія Бабинська, експертка проекту “Підзвітність та прозорість в державному управлінні та послугах”. – В Чернівецькій міській раді нам вдалось зібрати саме ті набори, які дійсно важливі для громади, які визначені під час публічних обговорень. Зокрема, дані про медичних працівників, медичне обладнання я не знаходила на інших міських порталах. Тепер дуже важливо, щоб міська рада, розпорядники не запустили цю справу. Адже відкриті дані – це вимога не тільки часу, а й закону “Про доступ до публічної інформації”. Наразі Портал ще оновлюється, а пропозиції та зауваження щодо його роботи можна надсилати до відділу комп’ютерно-технічного забезпечення Чернівецької міської ради.
Довідково: Портал відкритих даних міста Чернівці https://data.city.cv.ua/ розроблений за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування України в рамках проекту USAID/UK aid та Фонду Євразія «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» у партнерстві з Агенцією журналістики даних TEXTY.org.ua.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами