Скласти повноваження депутатів Чернівецької міської ради 7 скликання намагалися 8 народних обранців. Про це повідомляє обласний координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА в Чернівецькій області Тарас Прокоп.
Так, найбільш гучний випадок був пов’язаний з представниками партії «Самопоміч».
У грудні 2016 року керівник парламентської фракції «Самопоміч» Олег Березюк повідомив, що вони розпочали внутрішнє службове розслідування щодо діяльності депутатів фракцій «Самопоміч» у Чернівецькій обласній та міській радах.
Він зазначав, що керівництво партії отримало чимало інформації про те, що депутати «Самопомочі» своїми голосуваннями в міській та обласній радах відображають інтереси «окремих комерційних олігархічних груп».
Відтак, фракція «Самопоміч» в Чернівецькій міській раді рекомендувала 6 депутатам від партії скласти повноваження. Після цього, четверо депутатів написали заяви про складання депутатських повноважень. Проте міська рада так і не задовольнила їхні заяви, тож вони продовжили виконувати повноваження депутатів.
Після цього, у міській партійній організації політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» заявили, що ініціюють процедуру відкликання цих депутатів за народною ініціативою.
24-го березня 2018 року відбулися народні збори з відкликання 6 депутатів від «Самопомочі», участь у яких взяло 315 жителів Чернівців. В ході зборів, більшість присутніх підтримали ініціативу з відкликання депутатів та оголосили початок збору підписів з відкликання депутатів.
Вже 16 квітня на сторінці «Самопоміч - Чернівці» у Facebook повідомили, що ініціативна група зібрала понад 6000 підписів за відкликання депутатів. Проте документи так і не передали виборчій комісії, оскільки керівник Чернівецького міського осередку політичної партії «Самопоміч» заявив, що підписні листи викрали з його автомобіля в останній день подачі документів. Тому процедура з відкликання депутатів так і не була доведена до завершення.
Читайте також: Думка дня: чому уряд досі остаточно не затвердив перспективний план Чернівецької області
Окрім 4 депутатів від «Самопомочі» заяви про бажання скласти повноваження депутатів написали ще четверо обранців: 3 депутати від ВО «Свобода» та 1 депутатка від «БПП «Солідарність».
У листопаді 2017 року з партії ВО «Свобода» виключили двох депутатів. Відтак, вони написали заяви про складання депутатських мандатів. В офіційній заяві партії повідомили, що заяви про добровільне складання мандатів депутатів Чернівецької міської ради депутати написали за наполяганням політвиконкому партії й зареєстрували їх в апараті міськради.
В повідомленні прес-служби ВО «Свобода» зазначалось, що вони не гідні представників громади та завдали репутаційної шкоди об'єднанню».
В листопаді 2018 року заяву про складання депутатських повноважень та вихід з фракції ВО «Свобода» написав Микола Собко у зв’язку із призначенням на посаду директора департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради. На відміну від інших депутатів, його заяву про складання повноважень депутати Чернівецької міської ради підтримали.
Також заяву про складання повноважень 29 жовтня 2017 року подала голова фракції «БПП «Солідарність» Наталія Якимчук. Складання повноважень вона пояснила бажанням участі у конкурсі на посаду в Конституційному суді. Згідно з вимогами, особа яка претендує на цю посаду, на момент призначення не повинна мати представницький мандат. Її заяву депутати також задовольнили під час сесії міської ради 20 листопада 2017 року.
Таким чином, в ході роботи 7-го скликання всього 8 депутатів написали заяви про складання депутатських повноважень, але тільки 2 заяви задоволені рішенням сесії. Інші 6 депутатів продовжують виконувати свої повноваження.
Дивіться нас на YouTube
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами