Торік патрульні полісмени врятували життя 23-м людям. Про це на підсумковій пресконференції розповів начальник управління патрульної поліції Чернівецької області Артур Шкроб.
«Перший випадок, який спадає на думку – наш співробітник Артем Ружицький проводив реанімаційні заходи чоловікові, в якого зупинилося серце під час ДТП. Він весь час проводив серцево-легеневу реанімацію до прибуття медиків та продовжував асистувати лікарям, аж доки чоловік не почав дихати», - розповів Артур Шкроб.
У зведенні патрульної поліції про цей випадок розповідають наступне:
«Черговий виклик – "ДТП без травмованих". Патрульні направляються на місце події, екіпаж ще не знає деталей та що доведеться боротися за людське життя. Чоловік – водій таксі, доставляв пасажира, йому стало погано за кермом. Автомобіль з'їхав з дороги та виїхав на тротуар. Пасажир зателефонував на спецлінію 102 та 103»
Як розповів кореспондентові ІА «АСС» один із героїв цієї пригоди – лейтенант поліції Артем Ружецький, його з напарником не попередили про те, що водій автівки без свідомості. Заявники чомусь змовчали про стан чоловіка.
«Нам сказали, що він помер. Ми відчинили дверцята машини, прощупали пульс – в нього дійсно не билося серце. У разі ДТП потерпілого без свідомості не можна витягати без фіксації його тіла. Адже таким чином можна пошкодити йому хребет. Проте в даному разі нам довелося міняти його здоров’я на життя», - пригадує Артем.
Разом із напарником вони витягли чоловіка з авто, поклали на землю, і Артем почав робити серцево-легеневу реанімацію. Це тривало 5-7 хвилин, до приїзду карети швидкої допомоги.
Читайте також: Патрульні врятували життя таксисту, якому за кермом стало погано
Медики почали проводити дефібриляцію та вводити ін’єкції, Артем же з напарником продовжували робити постраждалому прямий масаж серця. Така маніпуляція може стати причиною перелому ребер. Але знову ж таки – важливіше було врятувати життя. Та серце й далі не билося…
«Лікарі казали, що ми його втратили. Нам вдалося знайти в його кишені телефон. Ми вже навіть зателефонували його донці. Хотіли, було, сказати, що її батько помер... Але вона не брала слухавку», - пригадує Артем.
Медики й полісмени продовжували боротися за життя чоловіка. Це вже тривало близько 20 хвилин і здавалося вічністю. Свідки, які стояли навколо, вже всі разом читали «Отче наш»…
Аж раптом, на 24-й хвилині від моменту приїзду патрульних на місце пригоди, чоловік почав дихати.
Відтак, водія вже з ознаками життя каретою швидкої допомоги доставили до кардіологічного центру.
«Коли рятували його, не думав ні про що. Не було відчуття страху чи усвідомлення, що помирає людина. Просто продовжував робити йому масаж серця і був зосереджений виключно на цьому. Та коли вже все минулося, я відчув ейфорію. Прийшло усвідомлення, що зусилля не були марними й вдалося врятувати людину», - ділиться Артем.
Полісмен каже, що до цього мав навички серцево-легеневої реанімації. Неодноразово під час підготовки їх навчали активісти «Червоного хреста». Ці знання і дозволили йому врятувати людське життя.
Зі слів Артема, він мріяв служити саме в патрульній поліції, відколи цей підрозділ почав працювати у Чернівцях. Проте не мав змоги тоді вступити до лав поліції через надто молодий вік.
«Тоді я протягом двох років готувався до вступу. Ходив у тренажерні зали, бігав на стадіоні «Буковина», і коли мені виповнилося 20 років (нині граничний вік знизилися до 18, - авт.), одразу подав документи на вступ до патрульної поліції й пройшов відбір. Служу вже два роки й щасливий працювати тут. Відчуваю, що допомагати людям – це моє покликання», - сказав Артем.
Миколі Малишу та Олександрові Гнатчуку довелося рятувати життя дівчини, яка намагалася стрибнути з мосту через річку Дністер, який сполучає село Звенячин Чернівецької області та місто Заліщики на Тернопільщині.
«Жінка стоїть на перилах і рішуче налаштована стрибати. Правоохоронці вдаються до хитрощів: поки один патрульний відволікає, інший підкрадається з іншого боку… Вже за мить він стягнув її з мосту», - ідеться в оперативному зведенні патрульної поліції.
За словами лейтенанта поліції Олександра Гнатчука, про самогубицю повідомили люди, які їхали з боку Заліщиків.
Слова людей не звучали переконливо, але полісмени повинні були перевірити інформацію та рушили до мосту. Дівчину не одразу помітили – вона ховалася за опорою. Полісмени проїхали міст і вже верталися назад, коли помітили дівчину. Вони одразу вискочили з машини. Олександр почав відволікати її розмовами.
«Нас навчали, як поводити себе в подібних випадках, але ми не відпрацьовували спільні дії в такому разі. Все сталося саме по собі. Переглянулися з напарником, він побачив, що я відволікаю її розмовами й почав підкрадатися до неї з іншого боку», - згадує Олександр Гнатчук.
У свою чергу лейтенант поліції Микола Малиш згадує, що в той момент, коли підкрадався до дівчини, у голові були тривожні думки: а раптом вона впаде або не втримається на перилах моста…
Олександр Гнатчук же згадує, що дізнавався в неї, чому вона вирішила вкоротити собі вік, та попросив виговоритися.
З’ясувалося, що в неї померла мати, вони давно розійшлися з чоловіком, в неї є донька, і вона живе з братами, з якими не складаються нормальні стосунки.
«Вона кричала: «Хочу до мами. Вона єдина розуміла мене!», - пригадує О. Гнатчук.
Насправді ж, весь цей процес тривав лічені секунди. Доки дівчина намагалася пояснити Олександрові, що спонукало її накласти на себе руки, Микола вже наблизився впритул, вхопив дівчину та стягнув її з мосту.
Читайте також: На Буковині жінка намагалася стрибнути з мосту
Відтак, вони посадили її до машини та повезли до стаціонарного пункту.
«Приємно було чути подяки від людей, які стали свідками цього. Сама дівчина нам не дякувала, бо перебувала у шоковому стані. Зате виговорилася. Ми передали її медикам і не знаємо її подальшої долі. Проте цікаво було б дізнатися, як справи у неї зараз», - каже Микола Малиш.
Олександр Гнатчук працював ще у міліції. Звільнився у 2011 році. Його мобілізували до прикордонної служби у 2014 році. Там він ніс варту на контрольно-пропускних пунктах під Маріуполем. Працює в лавах патрульної поліції від самого початку. Пішов у патрульні після того, як повернувся з війни на Сході.
«Після того, як повернувся зі Сходу, не можу зрозуміти, чому на мирній землі люди намагаються покінчити життя самогубством...», - розповідає Олександр Гнатчук.
Микола Малиш також у патрульній поліції Чернівецької області від самого початку.
«Я з дитинства цього хотів. Мій батько працював міліціонером і був для мене прикладом. Радий, що служу у патрульній. Мені здається, що ця робота є дійсно моїм покликання», - розповів М. Малиш.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%81%D0%B0%D0%B6%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%86%D1%8F