Основний обсяг робіт з реконструкції перинатального центру виконали цього року.
Наразі на об`єкті виконано будівельні роботи на 77 млн. 966 тис. грн, у тому числі 23 млн. грн. , витрачені у 2013 році на придбання медичного обладнання. Цьогоріч на будівництво було виділено 35 млн. 560 тис. грн., повідомляє Департамент охорони здоров`я Чернівецької ОДА.
- Кількість недоношених немовлят, а також новонароджених з тими чи іншими вадами щороку дещо зростає. Якісніше надавати їм допомогу ми би змогли у перинатальному центрі. Тут будуть окремі відділення для дітей, відділення інтенсивної терапії новонароджених, де діти знаходитимуться на апаратах ШВЛ. Окремо - операційні блоки та дитяча хірургія, щоби лікарі могли оперувати новонароджених на місці, без транспортування у міську дитячу лікарню, - розповіла Інформаційному агентству АСС Олена Власова, головний позаштатний неонатолог Чернівецької області. - Окрім того, створення перинатального центру передбачає забезпечення його сучасним обладнанням, якого наразі нам катастрофічно бракує.
Наразі для введення будівлі в експлуатацію необхідно завершити внутрішні оздоблювані роботи, прокладання внутрішніх та зовнішніх інженерних мереж, провести заміну ліфтів, здійснити придбання та монтаж дизель-генераторної, провести роботи з благоустрою території тощо. Окремо стоїть питання доукомплектування пологодопоміжного закладу сучасним медичним обладнанням.
Читайте ще: Впливовий АССпект: Про те, як рятують у Чернівцях передчасно народжених малят
- Медичне і технічне обладнання, яке придбали, наразі зберігається на складі Центру комунального майна Чернівецької обласної ради, - повідомила Інформаційному агентству АСС Марія Поліщук, заступник директора Департаменту охорони здоров`я Чернівецької обласної державної адміністрації. - За два роки ми написали чимало листів у всі можливі інстанції – до всіх виконуючих обов`язків Міністрів охорони здоров`я, до прем`єр-міністрів, депутатів Верховної Ради, голови медичної комісії депутатів Верховної Ради. Просили дозволу використовувати дороговартісне обладнання. Проте нам питання вирішено не було.
- Наразі хірургічна допомога дітям «розпорошена» по всьому місту. Хірургічне відділення знаходиться в дитячій міській лікарні, неонатальне - на базі обласної дитячої лікарні, травматологічне та опікове - у Лікарні швидкої медичної допомоги. Це дуже ускладнює надання допомоги: оперуємо новонародженого з вродженою вадою, надаємо необхідний післяопераційний догляд у реанімації, а далі, за логікою, таким пацієнтом повинен займатися лікар-неонатолог. Водночас, і хірург зобов`язаний спостерігати дитину. Аби сумістити все це, пацієнта перевозимо в обласну дитячу лікарню (переїзд - додатковий стрес для ослабленого організму новонародженого!), а наш хірург регулярно виїжджає туди на консультацію, - сказав Інформаційному агентству АСС Микола Хома, завідуючий відділення дитячої хірургії Чернівецької міської дитячої лікарні. - Це ускладнює нашу роботу і негативно впливає на стан здоров`я крихітного пацієнта. Якщо хірургів та неонатологів об`єднати під одним дахом, зможемо значно якісніше надавати медичну допомогу.
Вам буде цікаво: На добудову перинатального центру грошей не вистачає
Раніше ми писали, що для завершення реконструкції перинатального центру області не вистачає 20 млн. грн.
Фото: Департамент охорони здоров`я Чернівецької ОДА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами