Нагадаймо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України викрили діяльність злочинної організації, яка складалася з 3 організованих груп, що діяли на Чернівецькій митниці. До складу злочинної організації входили 11 осіб, у тому числі нібито й колишній начальник митниці, колишній депутат Чернівецької обласної ради та ще два керівники митниці.
Як повідомили кореспондентові Медіа агентство АСС у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, вже 7 підозрюваних внесли визначені їм суми застав, після чого на осіб були покладені відповідні процесуальні обов’язки.
Додамо, як стало відомо журналістам МА АСС, колишній керівник митниці та його спільник, який нібито організував напад на журналістів, застав не вносили.
17 квітня 2024 року слідчі судді ВАКС застосували запобіжні заходи:
- для колишнього керівника митниці - запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 60 млн грн застави.
- для члена злочинної організації - тримання під вартою або ж застава у розмірі 6 млн грн.
Протягом 2017–2019 років через пункт пропуску на румунсько-українському кордоні вантажними автомобілями ввозились комерційні товари на підставі підроблених документів, що призводило до застосування нижчих ставок ввізного мита, зокрема нульових. У деяких випадках транспортні засоби з товарами при вʼїзді на митну територію України заявлялись як порожні.
При цьому керівництвом митниці був забезпечений позачерговий пропуск таких автомобілів та безперешкодне митне оформлення задекларованих товарів «групи прикриття», повідомили у САП.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами