Жінка розповіла, що понад два роки проживала з чоловіком Петром без реєстрації шлюбу. У них народилася донька Софія, однак чоловік покинув їх, так і не визнавши офіційно свого батьківства. Про це повідомляє Безоплатна правова допомога, пише ІА АСС.
«Що цікаво, при реєстрації народження дитини, дані про її батька були записані у Книзі реєстрації народжень зі слів матері – Марії та за її вказівкою, оскільки вона не перебувала у зареєстрованому шлюбі з Петром. Тож дитина зареєстрована по-батькові Петрівна, що додатково підтверджує факт наявності кровної спорідненості. Після народження Софії чоловік начебто визнав її своєю донькою, турбувався про неї, надавав матеріальну допомогу, не раз говорив, що хоче подати заяву до відділу РАЦСу про офіційне визнання батьківства. Однак згодом пан Петро припинив будь-які стосунки зі своєю дружиною та дочкою. У зв’язку з цим пані Марія й змушена була звернутися по допомогу до юристів», - йдеться у повідомленні.
Адвокат Ігор Стадник, якому доручили захищати права жінки, звернувся в суд із позовом про визнання батьківства чоловіка, зазначивши третю особу в цій справі – Вижницький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області. Суд позовні вимоги задовольнив і зобов’язав відділ РАЦСу внести відомості до актового запису про народження дитини, зазначивши пана Петра батьком Софії та стягнути судові витрати.
Отримуйте новини в Telegram
При складанні позовної заяви адвокат керувався ст.4,175 ЦПК України, ст. ст.125,126,128,135 Сімейного кодексу України.
Ігор Стадник, який співпрацює з системою БПД, розповідає, що примусово притягнути відповідача до проведення генетичної експертизи для визнання батьківства неможливо, однак у разі ухилення від подання експертам необхідних матеріалів, суд може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити в його визнанні.
«Позовна давність по даній категорії справ не застосовується, тому особа має право звернутися до суду щодо встановлення батьківства в будь-який момент, з дня народження дитини, тобто (її реєстрації) і до досягнення дитиною 18 років», - розповідає адвокат.
Читайте також: Буковинця, який платив аліменти, звинуватили у заборгованості перед дружиною
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами