До Вижницького місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги звернувся чоловік, який виховує сина, а його колишня дружина не надає матеріальної допомоги дитині. Подружжя розлучилося у 2018 році, відтоді хлопчик мешкає з батьком, який має інвалідність. Мати дитини постійно їздить на заробітки за кордон. Про це пише ІА АСС з посиланням на БВПД.
Чоловік вирішив звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів із матері на утримання їхнього сина. Для складання позовної заяви та представництва особи у суді центр безоплатної правової допомоги призначив адвоката Володимира Кириляка. Він підготував та подав до суду позов про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, в якому просив суд стягувати з відповідачки аліменти на утримання неповнолітнього сина – 3 000 гривень щомісячно.
Вижницький районний суд позовні вимоги задовольнив частково, постановив стягувати з відповідачки аліменти на утримання неповнолітньої дитини – 1500 гривень щомісяця, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 15 січня 2020 р. і до досягнення дитиною повноліття.
Читайте ще: Рідний тато відмовився від дитини: буковинка доводила батьківство у суді
«Якщо чоловік і жінка, які перебувають у фактичних шлюбних відносинах, вирішили розлучитися (припинити спільне проживання і ведення спільного господарства), права їхньої спільної дитини не повинні обмежуватися. Ст.180 СК України встановлює для обох батьків обов’язок утримувати дитину до досягнення нею повноліття. І якщо один із батьків ухиляється від цього, настає його обов’язок щодо сплати аліментів. Сімейний кодекс України визначає, що батьки можуть домовитися про спосіб виконання цього обов’язку. У разі відсутності такої домовленості порядок і розмір утримання дитини визначає суд, - пояснює Володимир Кириляк, адвокат. - Сімейне законодавство України регулює отримання аліментів дітьми віком від 18 років. За ст. 198 Сімейного кодексу батьки повинні забезпечувати повнолітніх непрацездатних дітей або дітей, які продовжують навчання (денна форма і до 23 років)».
- аліменти на дитину до 18 років (до повноліття) (ст. 180 СК);
- аліменти на дитину, яка продовжує вчитися з 18 до 23-х років (аліменти після 18 років) (ст. 199 СК);
- аліменти на дитину з інвалідністю – до зняття інвалідності або довічно (ст. 198 СК);
- забезпечення додаткових витрат на дитину, які пов’язані з особливими подіями. Витрати на розвиток здібностей дитини (музика, танці, образотворче мистецтво, спорт) або лікування хвороб, каліцтв дитини (ст. 185 СК).
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами