Саме тому цей день ще називають «восениною». Християни здавна зверталися до Богородиці, просили у неї захисту і благословення, пише НВ.
Східні християни зустрічають Другу Пречисту 21 вересня. 8 вересня це ж свято відзначають західні християни.
Читайте новини в Telegram
Про подію, на честь якої проводиться свято, відомо з апокрифічного Протоевангелія Якова. Згідно з цим оповіданням, у сімейної пари з Єрусалима — Іоакима й Анни — довгий час не було дітей. Коли Іоаким прийшов у храм принести Богу жертву, первосвященник йому відмовив, тому що він «не створив потомства Ізраїлю». Тоді Іоаким у скорботі пішов у пустелю для молитви, а його дружина залишилася вдома на самоті і теж молилася. Тоді їм з’явився ангел, який сповістив: «Господь почув молитви твоєї, ти зачнеш і народиш, і про потомство твоє будуть говорити в усьому світі».
Прогноз збувся, і коли Анна народила, подружжя дало обітницю присвятити свою дитину Богові.
Читайте ще: Дітей закликали намалювати малюнки про Чернівці
Друга Пречиста вважається традиційно жіночим святом. Жінки, у яких немає дітей, готують обід, «щоб молилася Богородиця за їхніх дітей». Часто люди збираються за обіднім столом, просять Пресвяту Богородицю про здоров’я і щастя дітей, матерів і майбутніх мам.
У цей день господарі також збирали врожай із грядок.
З дня свята Різдва Пресвятої Богородиці можна було засилати сватів до дівчат. Також у цей день добре робити весілля і ходити сім'ями в гості.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами