Відродження сільської медицини, запровадження енергозберігаючих технологій і розвиток міжнародних проектів. Клішковецька громада у Чернівецькій області - об’єдналась однією із перших на Буковині. Тут не побоялись інвестувати кошти у нові проекти, та вже мають перші успішні здобутки у розвитку своєї інфраструктури.
Село Поляна Клішковецької ОТГ. Амбулаторія тут існує вже десятки років. Але після проведення реформи з децентралізації, вона дісталася громаді у дуже занедбаному стані. Стареньке приміщення одразу взялися капітально ремонтувати. Ремонт вартував близько 2 мільйонів гривень . Кошти виділили за рахунок інфраструктурної субвенції.
Читати ще: Закрити білі плями: завдання Уряду головам ОДА
Дмитро Банар, головний лікар КУ "Полянська амбулаторія загальної практики сімейної медицини": Протягом 2016-го року нам зробили капітальний ремонт приміщення, замінили підлоги, внутрішні роботи провели, ми одразу відчули, що стало тепліше, потім нам відремонтували фасад.
Юлія Балахтар, староста села Поляна: "Без об’єднання, думаю, ми ніколи не змогли б цього зробити. Тому що ця амбулаторія існує вже 20 років, своїми силами ми могли б зробити лише поточний ремонт."
Розширили у сільській амбулаторії й штат працівників . Раніше тут працював лише один фельдшер, зараз вже є 8 медпрацівників – лікарів і медсестер, зокрема з’явився конче потрібний – стоматолог.
У громаді зберегли і покращили технічний стан великої амбулаторії у селі Клішківці, де охоплено увесь спектр надання медичних послуг та обслуговується понад 6 тисяч мешканців. Крім вузьких спеціалістів, лабораторії, тут працює цілодобовий пункт надання першої медичної допомоги. А тепер цій сільській громаді на базі своїх закладів охорони здоров’я вдалось одній із перших створити центр первинної медично-санітарної допомоги.
Василь Ченківський, голова Клішковецької ОТГ: "Ми одні з перших серед сільських громад отримали ліцензію та створили центр ПМСД. А ми у свою чергу створили медичний центр і об’єднали села, які входять до нашої громади. Сьогодні закупили комп’ютери для наших лікарів, ми сьогодні реєструємо наших людей ідемо з реформою в ногу. "
Завдяки міжнародному проекту ПРООН, амбулаторію у Клішківцях вдалось обладнати котельнею на дровах та заощадити на енергоносіях вже цього опалювального сезону.
До теми: Вашківці намагатимуться отримати гроші на будівництво ЦНАПу від Європи
Олександр Фуркал, головний лікар Клішковецького центру ПМСД: За півтора року ми підняли зробили ремонт, встановили цей котел, цього опалювального сезону ми фактично працювали з цією котельнею, дуже задоволені цим. Проект ПРООнівський, тобто, втілений за спів фінансуванням. 25 відсотків - це сільська рада інвестувала сільська рада, 5 відсотків – громада, 70 відсотків коштів надав проект розвитку ООН.
Встановити котельні на дровах у Клішковецькій громаді планують у кожному навчальному закладі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами