Зібрані у виставковій залі речі промовисто говорять про боротьбу за свободу в російсько-українській війні, пише Медіа агентство АСС. У Краєзнавчому музеї відкрили унікальну виставку фотографій та артефактів війни «Із полум’я зродились». Її присвячено українським військовим, волонтерам та медикам.
Тут і рукопис головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, почесні медалі та нагороди українських воїнів, уламки снарядів, малюнки та інші артефакти. Учасниками проєкту стали відомі захисники – Герой України, льотчик Вадим Ворошилов - Karaya, Давид Касаткін - Хімік, Юлія Паєвська - Тайра, Тата Кеплер, Леонід Остальцев.
Отримуйте новини в Telegram
«У перемоги нема статистики, а конкретні люди. Більшість з них до війни не були вояками. Історії їхні вражають, і буде добре, якщо ця ідея масштабується. А в кожній громаді з’явиться така збірка про своїх героїв. Тут найрізноманітніші артефакти. Рукопис Валерія Залужного, який написав передмову спеціально для артбуку проєкту «Із полум’я зродились». Фонендоскоп і медична шапочка головного анестезіолога ЗСУ Олександра Бугая. Осколок та шеврон із позивним “Веган” Арсена Смика. Саме він започаткував ініціативу веганських пайків у межах загального забезпечення потреб ЗСУ на державному рівні. Трофейний хвіст від російської міни від Дмитра Шандри. Шолом Вадима «Karaya» Ворошилова», - каже співорганізатор проєкту “Із полум’я зродились” Володимир Нечипорук.
Понад 40 експонатів з колекції Національного музею Революції Гідності, які розповідають 23 історії учасників російсько-української війни. У проєкті та однойменному артбуці зібрані портрети українців – героїв, що на наших очах творять нову історію світу.
Організаторами є Чернівецький краєзнавчий музей, Національний музей Революції Гідності та БФ «КОЛО».
«Приємно, що виставка зараз тут. Військові роблять все, аби війна була далеко, але ми маємо робити все, аби вона була близько. Не забувати і допомагати постійно. Цей проєкт про порятунок і мистецтво. Про національну пам'ять і практичну користь. Бо ж збираємо на евакуаційні потяги. На Майдані для багатьох відкрилася історія героїзму українців. За кожним героєм стоять люди, які зберігали про нього пам’ять, і це також наш обов’язок. Війна почалась не 2022 року, а з того моменту, коли ми дали по зубах агресору на Майдані. У нас є велика історія перемог, то ж хай вона поповниться ще однією і найбільшою», – каже Ольга Сало, заступниця генерального директора Національного музею Революції Гідності.
Виставка працюватиме до 1 грудня. Вхід для всіх охочих – безкоштовний.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами