Журналісти Медіа агентства АСС мали змогу поспілкуватися з українським дизайнером одягу, засновником бренду MAKI Макаром Ципаном. Дизайнер відомий розробленням проєкту «Одяг з функцією: рівність у розмаїтті», де створюється одяг для Героїв, які втратили кінцівки чи мають травми. Задача його проєкту - створити максимально уніфіковані моделі, які будуть підходити якомога більшій кількості різних форм ампутацій.
Відомий дизайнер поділився з нами своїм баченням святкового вбрання для випускників 9 та 11 класів у Чернівцях та на Буковині загалом:
«Я думаю, що радянська романтизація історії з білими фартухами спрацювала. Тобто пропаганда спрацювала так, що у нас в певний період існувала романтизація, ми, навіть ті, хто не був вже дотичний взагалі до совєтского союзу, хотіли одягти ту форму. Нам потрібно розвивати наше і йти до початків нашої історії. Як на мене, тема з вишитими сорочками, з вишитим одягом дуже крута. Я вважаю це етнічним, нашим, правильним. Це наша така нарядна історія. Тобто вишиті сорочки ж були теж різні, вони більш буденні, більш були нарядні. Загалом можна дослідити цю тему, організувати цей напрям.
Отримуйте новини в Telegram
У вас на Буковині дуже багато класних є цікавих орнаментів, це буде круто, навіть якщо брати ідею загалом по регіонах України і кожен регіон обере щось своє. Тобто можна на цьому зіграти, не просто вишиту сорочку брати, а саме стрій буковинський або взяти елементи зі строю і їх зробити в сучасному образі. Умовно брючні штани будуть відповідати за сучасність, а верх, наприклад, може бути ось саме етнічним, буковинським.
Якщо ми це введемо такий культ, певний образ, що ось випускники кожного регіону одягнуться у своє, регіональне - ми будемо розвивати орнаменталістику власну. Ми будемо давати їй нове прочитання. Ми всі про одне, але кожен регіон зі своїми якимись особливостями, от мені здається, що це цікаво.
Вже на вечорах випускних усі традиційно вдягаються в сукні, це сучасно, стильно, а для святкових лінійок можна дійсно обрати щось більш українське. Взагалі школам, закладам освіти можна з якимись окремими брендами створити лінійки випускного одягу».
Додамо, як розповіла у коментарі журналістам МА АСС Ірина Ткачук, очільниця Управління освіти ЧМР, вже кілька років поспіль випускники Чернівців не використовують білі фартухи та спеціальні сукні під них, що свідчить про високий рівень свідомості самих дітей та їхніх родин. Загалом святкові лінійки у школах зазвичай проводяться під певну тематику, за спеціальним сценарієм, тому й одяг випускники підбирають відповідно до свята. У школах Чернівців немає уніфікованої форми для учнів 9 та 11 класів. Однак, саму ідею розробки святкового одягу для учнів Ірина Ткачук вважає цікавою.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами