Скільки платять у країнах Європи?
Для роботи в країнах ЄС потрібно оформити робочу візу. Наприклад, щоб працювати в Польщі, необхідно отримати національну робочу візу D. Її можна зробити в консульстві, подавши запрошення роботодавця.
Заробити в Польщі можна на зборі ягід. Зарплата стартує від 20-23-х до 29-ти тис. гривень, роботодавці надають житло, однак харчування найчастіше за свій рахунок. Крім робочої візи вимог немає.
Німеччина. Студенти зі знанням німецької мови на базовому рівні можуть знайти роботу офіціанта із зарплатою 35 тис. гривень або 8,5 євро на годину. Також є робота кухаря із зарплатою 1300 євро в місяць з проживанням та харчуванням. Помічнику повара платять 900 євро.
У Швеції на зборі ягід платять за кількість зібраного врожаю. В місяць зарплата виходить на 60 тис. гривень. Працівнику фермер обіцяє платити 63-70 тис. гривень.
Читати ще: ТОП професій, яких потребують в Україні, очолюють продавці-консультанти
На зборі ягід в Європі можна заробити до 70 тис. гривень за місяць. У Болгарії шукають офіціантів і кухарів на зарплату 12-20 тис. гривень. Роботу пропонують на чорноморських курортах, для роботи офіціантом потрібно знати англійську мову. Роботодавець надає харчування та проживання.
У Греції шукають російськомовних аніматорів на зарплату 500-700 євро, кухарів в готелі – від 1000 Євро, офіціантів і покоївок- платять 700 євро.
У Фінляндії в основному потрібні різноробочі на збір лісових ягід і грибів. В країні платять від 24 тис. гривень в місяць в залежності від роботи. Однак робочий день може бути ненормованим і потрібно оплачувати житло. На зборі полуниці і малини платять два євро за кілограм. Різноробочим на фермі обіцяють зарплату 50 тис. гривень.
Вам буде цікаво: Школа в Абу-Дабі шукає вчителів з України
Скільки можна заробити в теплих країнах?
В ОАЕ офіціанти заробляють 15-35 тис. гривень, бариста – 22 тис. гривень, адміністратор у фітнес-клубі і рятувальники – 30 тис. гривень. В оголошеннях роботодавець обіцяє оплатити працівникові переліт з України в ОАЕ і надає безкоштовне харчування і житло. Однак робітники можуть працювати шість-сім днів на тиждень, пишуть журналісти blyskavka.
У Туреччині шукають аніматорів на зарплату 14-15 тис. гривень, танцівниць – на 20-30 тис. гривень. Зустрічаються вакансії кухаря на ставку 30 тис. гривень, офіціант – 14-25 тис. гривень, покоївка в готелі в середньому заробляє 16 тис. гривень.
У південних країнах потрібні офіціанти та кухарі. В Ізраїлі сезонних вакансій менше. В основному потрібні будівельники на зарплату 50-55 тис. гривень, робочі на заводи за 37-40 тис. гривень. Однак є і вакансія кухаря на зарплату 45 тис. гривень в місяць. У Єгипті шукають аніматорів на зарплату від 8-ми до 20-ти тис. гривень, а в Тунісі – англомовні гіди за 400 доларів.
Скільки платять в Північній Америці?
У США на сезонну роботу шукають офіціантів і покоївок в готелі на зарплату 12 тис. доларів на рік, працівникам на фермі обіцяють 2800 доларів на місяць, рятівнику на пляж – 3500. У Канаді робочому на фермі пропонують 2800-2900 доларів на місяць, офіціантам – 1000.
«Сезонна робота в Польщі – це 20 тис гривень, в Німеччині. – 35-50 тис гривень, в Ізраїлі -40-60 тис гривень. У США і Канаді -під 100 тис гривень. Є робота і на курортах, і на фермах, і по збору ягід, і в рибному промислі роботи багато і чим ближче до липня, тим більше буде вакансій, оскільки липень-серпень – розпал сезону», – зазначає HR-експерт сайту з пошуку роботи rabota.ua Тетяна Пашкіна.
Як не потрапити на шахраїв
Голова профспілки заробітчан “Трудова солідарність” Віталій Махинько каже: найчастіші порушення проти трудових мігрантів – неофіційне оформлення на роботу та невиплата зарплати.
«Посередник обіцяє офіційне оформлення та законність. Цим маніпулюють і основну частину заробітчан оформляють не за трудовим договором, а за цивільно-правовою угодою. Згідно з угодою, люди працюють законно, але не є працівниками підприємства, а надають послуги. Їх робота не регламентується трудовим законодавством . Людина не може себе захистити при порушенні прав », – розповідає Махинько.
За його словами, українське законодавство не захищає трудових мігрантів. Більш того, українці нікуди звертаються.
«95-97% заробітчан в Польщі не мають можливості захищати свої права. Теоретично права є, але на практиці люди позбавлені цієї можливості. Половина працюють нелегально. Друга половина -за цивільно-правовими договорами. За договором ти не працівник підприємства, а тимчасово надаєш послуги », – додає Махинько.
Щоб отримати легальну роботу, експерти радять перевіряти наявність ліцензії у компанії-посередника на сайті Міністерства соціальної політики, а також уважно читати всі умови трудового договору, пише джерело. У Міжнародній організації з міграції відзначають, що останнім часом почастішали випадки торгівлі людьми, а самі українці готові віддати роботодавцю всі документи “21% потенційних трудових мігрантів погодилися б нелегально перетнути державний кордон, працювати в закритому приміщенні або віддати паспорт роботодавцю – це причини потрапляння людей в трудове рабство », – коментує прес-секретар представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Варвара Жлуктенко.