Правлять за них від 10 до 50 гривень, в залежності від об’єму букета. У свою чергу, екологи нагадують, що в Чернівецькій області вже розпочалася операція «Первоцвіт». Детальніше читайте у матеріалі ІА АСС.
На квіткових ринках та поза їх межами спільні рейдові групи вже провели перевірки на наявність первоцвітів. Як розповів фахівець Державної екологічної інспекції Карпатського округу Сергій Василинюк, наразі порушників не виявлено.
«У місцях ймовірного зростання первоцвітів сніговий покрив лише зійшов. І ми вважаємо, що велика кількість з’явиться вже на початку наступного тижня», - додав еколог.
Читайте також: Подарунки на 8 березня: що не слід дарувати
Водночас в екоінспекції нагадали й про штрафи за продаж, придбання та знищення первоцвітів.
«За порушення порядку придбання чи збуту квітів, занесених до Червоної книги, передбачена стаття Кодексу України про адмінправопорушення. Вона передбачає штраф у сумі від 510 до 1700 грн., якщо ж це відбуватиметься на території природо-заповідних фондів – тоді сума штрафу сягатиме 1700-4250 грн. з конфіскацією квітів», - розповідає Сергій Василинюк.
Якщо ж буде доведено, що громадяни завдали шкоди середовищу зростання рослин, знищили його, неналежно утримували рослини у ботанічних садах , дендро- та зоологічних парках тощо, що призвело до їх загибелі, тоді накладається штраф від 340 до 510 грн.
«Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад за черемшу, шафран, підсніжник в залежності від виду, сон трава до 62 грн. в залежності від виду», - каже еколог Сергій Василинюк.
Додамо, що перевірки екоінспекції охоплять всю область, будуть перевірені місця збору рідкісних рослин та місця можливої реалізації.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами