На сесії чернівецької обласної ради виступив Дмитро Сидоряк, голова первинної профспілкової організації Чернівецького центру екстреної медичної та медицини катастроф, з проханням від усього колективу надати службі фінансову допомогу.
«Центр екстреної медичної допомоги нашої області потерпає від вкрай недостатнього фінансування. На обслуговування1 жителя області передбачено 111 грн. Тоді як у Запорізькій області - 180 грн., у Полтавській – 187 грн., - каже Дмитро Сидоряк. - У лікаря без категорії зарплата - 3496 грн.,з вищою категорією – 4361 грн., у фельдшера – від 2958 до 3496 грн., у водія – 2440 грн. Це призвело до масових звільнень працівників. Наразі у нас вакантні 51,5 ставки водія і 28,5 ставки лікарів. Люди виїжджають на заробітки за кордон, змінюють професію, бо прожити на ті гроші, які їм платять тут, не можуть. Відповідно, від цього страждає і оперативність нашої роботи, і якість надання медичної допомоги».
Читайте ще: Погані дороги і брак машин: керівник "швидкої" Буковини розповів про щоденну роботу
Працівники «швидкої» звернулися до депутатів з проханням виділити з обласного бюджету 10 млн. грн. на доплати до зарплат.
«Медична субвенція, яка надходить в область, завжди розподіляється на всі медичні установи. Нещодавно нами було скеровано лист до МОЗ щодо збільшення медсубвенції і додаткового фінансування, зокрема, швидкої медичної допомоги. Сума, про яку клопочемо, – більше 10 млн. грн.», - зазначила Оксана Андрієць, директорка Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА.
Зрештою, депутати прийняли рішення доручити профільній комісії скласти звернення до Міністерства охорони здоров`я, а профільному департаменту – внести пропозиції щодо вирішення цього питання.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами