Міністерство охорони здоров'я офіційно закликало не використовувати під час лікування від ГРВІ дев'ять типів препаратів, зокрема антибіотики, противірусні та рослинні препарати.
Вам буде цікаво Грип є, але лікувати його нічим
Про це йдеться в документі, направленому керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних та Київської міської держадміністрації. Його на своїй сторінці у Facebook опублікував заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.
Читати ще Скільки заробляють буковинські медики? (інфографіка)
Відповідно до документа, МОЗ не рекомендує для лікування ГРВІ антибіотики, противірусні препарати (крім озельтамівіру і занамівіру за показанням лікаря) та інтерферони (рівносильні плацебо). "Імуномодулятори" та "сиропи від кашлю" у Міністерстві визнали шкідливими. Останні — для дітей віком до 4 років. Також МОЗ не рекомендує антигістаміни, вітаміни та рослинні препарати за ГРВІ, адже їхня ефективність під час лікування не доведена. Що ж до "комбінованих ліків від застуди" (НПЗП+протинабряковий+антигістамінний), то вони заборонені для лікування дітей молодшого віку, однак можуть полегшити симптоми ГРВІ у дорослих.
Крім того, МОЗ закликало керівників медичних закладів взяти під контроль призначення ліків під час ГРВІ.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами