Через карантин, спричинений розповсюдженням коронавірусу, більшість закладів, офісів та установ Чернівців спорожніли. Чимало чернівчан залишаються вдома. Водночас у біді залишилися бездомні собаки, яких раніше підгодовували городяни.
Як повідомив ІА “АСС” директор Центру стерилізації Артем Жук, за попередніми підрахунками, в Чернівцях близько 2,5 тисяч бродячих псів.
Чи становлять небезпеку бездомні собаки, які звикли до годувальників, чи стають вони агресивнішими до людей, та чи варто їх остерігатися?.. Артем Жук каже, що з початком карантину кількість викликів працівників стерилізаційного центру залишилася звичною - у середньому близько 5 викликів на добу.
“Собак підгодовують - волонтери різних громадських організацій утворили ініціативну групу, яка наразі займається вигодовуванням чотирилапих. Якщо вони виявляють нестерилізованих тварин, то звертаються до нас. Проте, знову ж таки, викликів від початку карантину в нас не побільшало”, - заявив Артем Жук.
Водночас волонтер громадської організації “Небайдужі Че” Інна Цибульська каже, що ситуація з коронавірусом додала роботи для волонтерів, які стежать за бездомними собаками.
За її словами, багато безпритульних чотирилапих з’являються у незвичних для них місцях.
Річ у тому, що раніше багато собак підгодовувалися та навіть жили на території підприємств, поблизу закладів харчування, магазинів тощо. Зараз собаки змушені мігрувати і їхні зграї з’являються там, де люди раніше не звикли бачити їх - вони знаходять собі місця, де можна зустріти людей.
“Зараз виникла ще одна проблема - деякі господарі викидають своїх чотирилапих на вулицю, бо бояться заразитися від них коронавірусом. Ми вже робили запити до МОЗ та ВООЗ, аби нам підтвердили дані про те, що досі не було жодного випадку передачі вірусу від собаки до людини. Натомість, нам доводиться щепити цих собак та шукати їхніх господарів”, - каже Інна.
Читайте також: Чернівчани просять змінити режим роботи Центру стерилізації тварин
Аби чотирилапі не залишилися без їжі, активісти організували ініціативну групу, яка відгодовує собак у місті. Кілька десятків небайдужих чернівчан розподілили на десять ділянок у місті, де збираються собаки та на кожній призначили свого координатора:
“Більшість собак вже вакциновані, стерилізовані та неагресивні. Проте, якщо серед них з’являються нові, без кліпси на вусі, ми забираємо цих собак на стерилізацію. Також просимо повідомляти нас або Центр стерилізації про таких собак”, - каже пані Інна.
За її словами, волонтери через ситуацію, що склалася у зв’язку з коронавірусом, опинилися в непростій ситуації. Чимало з них залишилися без роботи. Відповідно, і підгодовувати собак фінансово їм стало складніше. Проте, вони все одно продовжують це робити.
Ініціативній групі допомагають зоомагазини та підприємці, які допомагають із закупівлею корму та ліків для безпритульних собак. Крім того, волонтери продовжують збір коштів для закупівлі кормів, нашийників, поводків тощо.
"Ми намагаємося залишити тварин на своїх місцях. Щоби вони не мігрували, не утворювали нові зграї, були ситими та не кусали людей. Про безпритульних собак люди забули, а їм у ситуації, що склалася дуже непросто. Тому наше завдання зараз - законсервувати в тому стані, в якому вона виникла на час карантину", - каже волонтерка.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами