Відповідає на ці питання Наталя Федишин, ведуча свят.
- Гроші у подарунок – це, безперечно, безпрограшний варіант. Окрім того, так ви точно не подаруєте молодятам якусь непотрібну річ. А пара після весілля зможе придбати щось дійсно потрібне та корисне, - розповідає Інформаційному агентству АСС Наталя Федишин.
- Яку суму радите дарувати , аби не хвилюватися, що мало поклали у конверт?
- Найкраще – поцікавитися, скільки вартує місце у ресторані. І до цієї суми додати 30%. Якщо ж ви близький родич молодят, до вартості за місце треба додати 50%. Батьки дарують дітям на весілля суму за місце, помножену на 2. Тобто, якщо місце у ресторані обходиться у 800 грн., то друзі за одну людину кладуть у конверт 1000-1100 грн., близькі родичі – 1200-1300 грн., батьки – 1600-1800 грн. Водночас, кожен орієнтується на власні можливості. Найбільша суму, яку дарували на весіллі, що я проводила, - 2 тис. євро від батьків.
Читайте ще: Весільний торт тепер можна взяти в оренду
- Як краще дарувати гроші – у якому саме конверті?
- Зараз можна придбати конверт для грошей на будь-який смак. Якщо гості хочуть бути більш оригінальними, замовляють конверти ручної роботи. Тоді всередину, окрім грошей, можна також вкласти гарну листівку з побажаннями.
У багатьох районах Буковини є традиція оголошувати на загал суму подарованих грошей. Родичі зі спеціальною скринькою підходять до кожного гостя і називають, хто скільки подарував. Потім підраховують і так само оголошують гостям, скільки всього грошей зібрали на весіллі. Наприклад, на одному з весіль сума сягнула 18 тис. євро.
- А які оригінальні подарунки вам доводилося бачити на весіллях?
- Нині на весілля, як і раніше, приносять і подушки та ковдри, і побутову техніку – праски, мікрохвильові печі, пилососи тощо. Найоригінальніше, що я бачила, - подорож на двох. А ще на одному весіллі вінчальні батьки подарували молодятам банківську картку. Щоправда, скільки на ній було грошей, вголос не озвучували.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами