Сніг, що випав сьогодні, 22 березня, у Чернівцях змусив місцеву владу та комунальників змінити карантинні заходи. Замість дезінфекції вулиць та громадських місць довелося прибирати вулиці від снігу.
Як повідомив кореспондентові ІА "АСС" директор комунального підприємства "МіськШЕП" Едуард Дущак, свої машини вони змушені були знову переобладнати під снігозбиральні. Наразі немає можливості проводити дезінфекцію вулиць, тож комунальники зосередилися на прибиранні вулиць.
"Зараз прибираємо сніг та посипаємо дороги. Проте, повернемося до дезінфекції, якщо погода зміниться на краще", - каже Едуард Дущак.
Підтвердив це і міський голова Олексій Каспрук у своєму дописі в соцмережах. За його словами, дороги посипають виключно сіллю. У першу чергу ті, якими їздять службові тролейбуси та спецтранспорт.
"З метою забезпечення миття, поливу та дезінфекції вулиць частина спецтехніки була переобладнана з зимового режиму на літній. Кількість снігоприбиральних машин обмежена. Вони працюють. Посипання доріг відбувається тільки сіллю. У першу чергу забезпечуємо проїзд службових тролейбусів і в разі необхідності спецтранспорту. Без зайвої потреби прошу не виїжджати з дому. Особливо це стосується тих водіїв, хто вже встиг "перевзути" свої "ластівки", - заявив мер.
Читайте також: У Чернівецькій області виявили 41 порушення правил карантину
Водночас, медики не покладають сподівань на те, що погода може у кращий або гірший бік вплинути на епідеміологічну ситуацію в місті та області, пов'язану з поширенням коронавірусу.
За словами в. о. директора Чернівецького обласного лабораторного центру МОЗ України Наталії Гопко, інфекція передається від людини до людини, тож важливішими заходами є самоізоляція, закриття дитячих майданчиків, місць скупчення людей, дотримання правил гігієни тощо.
"Щодо дезінфекції доріг, тротуарів та зупинок - це також потрібно, але дані заходи виконують більше естетичну роль. Важливіше дезінфікувати побутові речі, до яких людина може доторкнутися: банкомати, дверні ручки, особисті речі, меблі та інші елементи побуту.
Загалом зазначу, що ми не покладаємо сподівань на погоду - основні заходи проти поширення вірусу, які вже запровадили, продовжать діяти й далі. А головним чинником залишається людський фактор - свідомість людей, мінімізація контактів та гігієна", - каже Наталія Гопко.
Автор: Олександр ЮХИМЕЦЬ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами