«Достатньо згадати останній місяць, коли в Карпатах випав сніг, а сильні зливи спричинили повені на Прикарпатті та вкотре завдали великих збитків людям, які там проживають. Тобто зміна клімату несе загрози для здоров’я населення та стану екосистем і призводить до значних економічний збитків. Мабуть, в Україні немає жодної сфери життєдіяльності людини, яка б не зазнала впливу у зв’язку зі змінами клімату», - пояснив Міністр.
Він також навів дані Українського гідрометеорологічного центру, згідно з якими підвищення середньої річної температури повітря в Україні на кінець 2017 року становило 1.1°С, що перевищує підвищення глобальної температури. «Протягом останніх років в Україні майже вдвічі зросла повторюваність днів із максимальними температурами влітку, що перевищують 35 та навіть 40°С. Це вже категорія екстремальних погодних явищ», - резюмував Остап Семерак.
Водночас він зазначив, що в Україні лише починає формуватися нова кліматична політика і саме з цією метою наша держава однією із перших в Європі підписала та ратифікувала Паризьку кліматичну угоду, яка прийде на зміну Кіотському протоколу.
«Цей документ закладає не лише нові доктрини кліматичної політики, але й фінансові інструменти для протистояння кліматичним змінам майже всіх країн світу. На жаль, для більшості українців кліматична політика поки що є чимось абстрактним. Для її успішної реалізації потрібна політична воля на ухвалення одночасних рішень у всіх секторах економіки, включаючи енергетику, промисловість, агропромисловий комплекс, транспорт, землекористування, а також збереження і відтворення екосистем», - резюмував Міністр екології та природних ресурсів.
Нагадаємо, за декілька днів на Буковині випала місячна норма опадів
Джерело: menr.gov.ua