12 липня - день апостолів Петра і Павла. В цей день подають рибні страви та коржики пшеничного тіста, а в церкву беруть квіти й вінки з маками.
Православні та греко-католики відзначають 12 липня день пам'яті святих першоверховних апостолів Петра і Павла. Напередодні завершився Петрів піст, повідомляє ТСН.
Святі апостоли Петро і Павло відносяться до числа найбільш видатних людей ранньої історії Церкви. Вони походили з різних станів і стали християнами в різний час за абсолютно різних обставин. Апостол Петро, один з перших і найближчих учнів Христа, спочатку був простим рибалкою на відміну від апостола Павла, який народився в знатній родині й у молодості був гонителем християн.
Звернення Павла (тоді він ще носив іудейське ім'я Савл) трапилося вже після земної смерті Спасителя: за легендою, одного разу дорогою до Дамаску Савл був засліплений незвичайним світлом і почув голос Христа, який вказав йому шлях до істини.
Однак, незважаючи на різний початок життєвого шляху, обидва апостола згодом стали ревними проповідниками Христової віри, за що і були страчені: згідно з переказом, це сталося в один день - 12 липня 67 року.
Мощі Петра і Павла знаходяться у римській базиліці. На згадку про апостола Петра серед частувань, які у православних прийнято подавати на стіл цього дня, - різноманітні страви з риби. Обов`язковою стравою були коржики з пшеничного тіста - так званi мандрили.
До свята прибирали садибу, пiдбiлювали та пiдфарбовували хату, вiшали чистi рушники. До церковної служби йшли з квiтами й вiночками, окрасою яких були червонi маки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами