Щорічно 3 лютого відзначається Максимів день, який також носить назву Максим - розрадник. Для православних вірян це дата вшанування пам'яті преподобного Максима Грека, релігійного публіциста і перекладача.
Про головні заборони і прикмети розповідають на сайті znaj.ua.
З давніх часів святий Максим є розрадником. Він допомагає людям впоратися з усіма бідами. Віряни моляться про заступництво за вдів і сиріт. Ще в Максимів день потрібно згадати добрим словом всіх, хто коли-небудь приходив на допомогу, а також допомогти в чомусь у відповідь.
Ігнорувати людину, яка просить в цей день вважається великим гріхом. Люди вірили, що це може розгнівати Максима Грека. Також не рекомендується у свято лаятися в будинку, щоб не залишати негативну енергетику до кінця зими.
Читайте також: Сьогодні - рідкісна дзеркальна дата 02.02.2020. Поради астрологів
На Максима господині випікали пишні пироги з начинкою з м'яса, яйця, грибів, риби. Пирогами прийнято пригощати не тільки членів сім'ї, але бідних людей. Залишати когось голодним не можна.
3 лютого треба обов'язково сходити до церкви і помолитися святому Максиму про мир і допомогу у складній ситуації. Вважається, якщо в цей день помолитися за дорогу людину, то все в її житті буде добре. Молитва Максиму Греку захистить від біди і подарує надію на майбутнє. Часто цьому святому молилися дівчата на виданні без приданого, сироти і знедолені люди.
Крім того, люди молилися про благополуччя в родині. За традицією подружжя виходило у двір, тримаючись за руки, і разом струшувало з дерев іній. При цьому було прийнято говорити: «Що Бог поєднав, те людині роз'єднати не під силу».
Існує повір'я, що 3 лютого при наявності проблеми потрібно піти в ліс, відшукати там березу і притулитися до неї, розповісти про все, що турбує. Вважалося, що по дорозі назад вірне рішення обов'язково знайдеться.
На Максима люди згадували прикмети про погоду і врожаї. Так, чисте небо віщувало мороз і поганий урожай. Про морози говорила і ясна зоря. А якщо місяць вночі світив крізь хмари, то за народним повір'ям у новому році «буде добре жито».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами